به روش بازی و سرگرمی

آموزش گام به گام ریاضی

آموزش گام به گام ریاضی

بازی یکی از موثرترین و بهترین راه‌های آموزش به دانش آموزان است. آموزش از راه بازی چند مزیت دارد، از آنجایی که دانش آموزان بازی را دوست دارند و نیز در موقعیت بازی خود درگیر هستند و بازی موقعیت‌های پیچیده زندگی و مفاهیم مشکل آموزشی را به گونه‌ای ساده نمایان می کند، آنان دچار رخوت نمی شوند و درنتیجه مفاهیم را به راحتی می آموزند.

 

هدف اصلی محصولات گروه آموزشی رهاورد بررسی تاثیر بازی در آموزش درس ریاضی است. نتایج اصلی حاکی از آن است که روش تدریس مبتنی بر بازی در یادگیری مسایل ریاضی بسیار موثرتر است.بازی‌های آموزشی در رشد و شکوفایی استعدادها و توانایی‌های دانش آموزان تاثیر بسزایی دارند.

با یک تیر دو نشان بزنید

بازی کن و ریاضی یاد بگیر

در این بسته تلاش شده است با استفاده از دبیران با تجربه، خوش‌لحن و پرانرژی، انگیزه دانش‌آموز از طریق آموزش خط به خط کتاب درسی همراه با تمرین و به صورت بازی برانگیخته شود.
تدریس خلاقانه از طریق بازی و حل تمرین‌های مرتبط منجر به تولید محصولی شده است که شیرین‌ترین تجربه در یادگیری درس ریاضی را فراهم آورد. بازی مناسب‌ترین روش بروز و رشد استعداد و خلاقیت کودک است، ضمن بازی بسیاری از خصوصیات مثبت در دانش‌آموز پرورش می‌یابد.

مفاهیم ریاضی یکی از اثر بخش‌ترین مواد آموزشی در این محصولات هست. شاید ساده ترین توضیح در مورد علت یادگیری ریاضیات، آن باشد که ریاضیات با زندگی ما و به طور کلی با جهان اطراف ما عجین شده است. آنچه در آموزش ریاضیات حایز اهمیت است، درک مطلب می‌باشد. آموختن و درک اصول اساسی یک موضوع تنها در فرا گرفتن اصول کلی آن خلاصه نمی‌شود بلکه باید از توانایی کشف جدید و حل مساله برخوردار باشد. دپارتمان برنامه‌ریزی درسی ریاضی PRS معتقدند که؛ اصول اساسی موضوعات درسی باید به گونه ای ارایه شوند که کشف نهایی مجهولات توسط دانش‌آموز صورت پذیرد. پس برای اینکه دانش‌آموز بتواند مسایل ریاضی را درک کرده و به کشف مجهولات بپردازد. آموزش باید با محیط زندگی وی مرتبط شود و بهترین روش آموزش گام به گام ریاضی به روش بازی و سرگرمی می‌باشد.

دارای مجوز رسمی از

وزارت آموزش و پرورش  و  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

دارای مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش

مورد تایید سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش

کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ می باشد.