در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

منابع کنکور تجربی

کنکور تجربی به عنوان یکی از مهم‌ترین رقابت‌های موجود در میان سایر گروه‌های آزمایشی کنکور سراسری شناخته می‌شود. امروزه، با توجه به ارزش و جایگاه اجتماعی و اقتصادی رشته‌هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، هوشبری، مامایی و غیره، تعداد بسیاری از افراد به دنبال شرکت در این گروه آزمایشی هستند. حذف زیرگروه‌ها در کنکور تجربی به این معنی است که تمام داوطلبان دروسی، ضرایب مشابه را برای آزمون اخذ خواهند کرد، بنابراین توصیه می‌شود که داوطلبان برای کسب رتبه بهتر از حذف دروس خودداری کنند.

یکی از نکات مهم در برنامه ‌ریزی برای کنکور، انتخاب منابع مناسب است. با رقابت زیاد در کنکور سراسری، منابع زیادی وارد بازار شده‌اند تا نیازهای داوطلبان را برآورده کنند. اما بسیاری از این منابع زمان‌بر، حجیم و استاندارد نیستند و ممکن است زمان زیادی را از داوطلب بگیرند. بنابراین، در انتخاب منابع کنکور تجربی، داوطلبان باید به تهیه منابعی که از سوی سازمان سنجش تأیید شده‌اند، توجه کنند. طبق مصوبه جدید این سازمان از سال ۱۴۰۲ به بعد، منابع عمومی از کنکور تجربی حذف شد. در این مقاله، توضیحاتی در خصوص بهترین منابع کنکور سراسری تجربی برای داوطلبان و همچنین دروس معرفی شده توسط سازمان سنجش ارائه شده است.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا بصورت رایگان اطلاعات لازم در خصوص قبولی در کنکور  و شرکت در آزمون را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

منابع کنکور تجربی معرفی شده توسط سازمان سنجش

منابع کنکور تجربی معرفی شده توسط سازمان سنجشسازمان سنجش هر ساله در یک اطلاعیه به داوطلبان کنکور سراسری منابع دروس عمومی و اختصاصی را اعلام می‌کند. این منابع شامل سرفصل‌های دروس کنکور (کتب درسی مشخص شده از طرف وزارت آموزش و پرورش) می‌شوند و به‌روزرسانی‌های جدیدترین تغییرات را در بر می‌گیرند. در زیر، منابع کنکور سراسری تجربی که توسط سازمان سنجش معرفی شده‌اند، آورده شده است:

محاسبه نمره خام کنکور سراسری ۱۴۰۳(جزئیات اعلام نمرات)

دروس تخصصی رشته علوم تجربی
نام کتاب  کد کتاب  پایه تحصیلی سال چاپ حذفیات
زیست شناسی ۱ ۱۱۰۲۱۶ دهم ۱۴۰۰ مطالبی که با عنوان (بیشتر بدانید) و واژه شناسی مشخص شده اند_پرسش های عددی و محاسباتی به هر شکل و در هر سطحی _فرمول ساختاری مواد شیمیایی_پرسش از شکل هایی که با غیر مجاز بودن طرح سوال در کتاب درسی مشخص شده اند.
زیست شناسی ۲ ۱۱۱۲۱۶ یازدهم ۱۴۰۱ مطالبی که با عنوان (بیشتر بدانید) و واژه شناسی مشخص شده اند_پرسش های عددی و محاسباتی به هر شکل و در هر سطحی _فرمول ساختاری مواد شیمیایی_پرسش از شکل هایی که با غیر مجاز بودن طرح سوال در کتاب درسی مشخص شده اند.
زیست شناسی ۳ ۱۱۲۲۱۶ دوازدهم ۱۴۰۲ مطالبی که با عنوان (بیشتر بدانید) و واژه شناسی مشخص شده اند_پرسش های عددی و محاسباتی به هر شکل و در هر سطحی _فرمول ساختاری مواد شیمیایی_پرسش از شکل هایی که با غیر مجاز بودن طرح سوال در کتاب درسی مشخص شده اند.
فیزیک ۱ ۱۱۰۲۱۴ دهم ۱۴۰۰ تاریخ علم ها، پانویس ها، خوب است بدانید ها، نتیجه فعالیت های تحقیقی، جدول ها ، پیوست ها، واژه نامه ها ، و اطلاعات و داده های ریز و جزئی کهتصاویر دور از هدف اصلی تصویرند و نیز داده های مندرج در برخی از پرسش ها و مسایل که به ذهن سپردن آنها ضرورتی ندارد.در بسیاری  از قسمت های کتاب درسی، محدودیت هایی در آموزش و ارزیابی بیان شده است که در طراحی سوالات و الزاما رعایت می شود. مانند بررسی حالت هایی که نیرو ها و میدان های الکتریکی هم راستایا عمود بر هم نیستند با کلیه حالت هایی که در آن ها نیاز به تجزیه بردار است، جزء اهداف برنامه درسی این کتاب نبوده و الزاما در طراحی سوالات مد نظر قرار نمیگیرد.
فیزیک ۲ ۱۱۱۲۴۴ یازدهم ۱۴۰۱ تاریخ علم ها، پانویس ها، خوب است بدانید ها، نتیجه فعالیت های تحقیقی، جدول ها ، پیوست ها، واژه نامه ها ، و اطلاعات و داده های ریز و جزئی کهتصاویر دور از هدف اصلی تصویرند و نیز داده های مندرج در برخی از پرسش ها و مسایل که به ذهن سپردن آنها ضرورتی ندارد.در بسیاری  از قسمت های کتاب درسی، محدودیت هایی در آموزش و ارزیابی بیان شده است که در طراحی سوالات و الزاما رعایت می شود. مانند بررسی حالت هایی که نیرو ها و میدان های الکتریکی هم راستایا عمود بر هم نیستند با کلیه حالت هایی که در آن ها نیاز به تجزیه بردار است، جزء اهداف برنامه درسی این کتاب نبوده و الزاما در طراحی سوالات مد نظر قرار نمیگیرد.
فیزیک ۳ ۱۱۲۲۴۴ دوازدهم ۱۴۰۲ تاریخ علم ها، پانویس ها، خوب است بدانید ها، نتیجه فعالیت های تحقیقی، جدول ها ، پیوست ها، واژه نامه ها ، و اطلاعات و داده های ریز و جزئی کهتصاویر دور از هدف اصلی تصویرند و نیز داده های مندرج در برخی از پرسش ها و مسایل که به ذهن سپردن آنها ضرورتی ندارد.در بسیاری  از قسمت های کتاب درسی، محدودیت هایی در آموزش و ارزیابی بیان شده است که در طراحی سوالات و الزاما رعایت می شود. مانند بررسی حالت هایی که نیرو ها و میدان های الکتریکی هم راستایا عمود بر هم نیستند با کلیه حالت هایی که در آن ها نیاز به تجزیه بردار است، جزء اهداف برنامه درسی این کتاب نبوده و الزاما در طراحی سوالات مد نظر قرار نمیگیرد.
ریاضی ۲ ۱۱۱۲۱ یازدهم ۱۴۰۱ تمام مطالب بخش خواندنی های کتاب 
ریاضی ۳ ۱۱۲۲۱۱ دوازدهم ۱۴۰۲
شیمی ۱ ۱۱۰۲۱۰ دهم ۱۴۰۰ پرسش از محتوای در میان تار نما، افکر نقادانه و آیا می دانید_ نام گذاری ترکیب های آلی بجز آلکان ها_ حفظ کردن نام و فرمول شیمیایی ترکیب های آلی پیچیده _ رسم آرایش الکترونی عناصر با عدد اتمی بزرگتر از ۳۶ در جدول تناوبی_ 
شیمی ۲ ۱۱۲۱۰ یازدهم ۱۴۰۱ پرسش از محتوای در میان تار نما، افکر نقادانه و آیا می دانید_ نام گذاری ترکیب های آلی بجز آلکان ها_ حفظ کردن نام و فرمول شیمیایی ترکیب های آلی پیچیده _ رسم آرایش الکترونی عناصر با عدد اتمی بزرگتر از ۳۶ در جدول تناوبی_ 
شیمی ۳ ۱۱۲۲۱۰ دوازدهم ۱۴۰۲ پرسش از محتوای در میان تار نما، افکر نقادانه و آیا می دانید_ نام گذاری ترکیب های آلی بجز آلکان ها_ حفظ کردن نام و فرمول شیمیایی ترکیب های آلی پیچیده _ رسم آرایش الکترونی عناصر با عدد اتمی بزرگتر از ۳۶ در جدول تناوبی_ 
زمین شناسی  ۱۱۱۲۳۷ یازدهم ۱۴۰۱ حفظ کردن اعداد _ مطالبی که با عنوان بیشتر بخوانید، و واؤه شناسی مشخص شده اند_دانشمندان علون زمین
ریاضی ۱ ۱۱۰۲۱۱ دهم ۱۴۰۰ تمام مطالب بخش خواندنی های کتاب 

منابع معرفی شده توسط گروه آموزشی رهاورد

منابع معرفی شده توسط گروه آموزشی رهاوردمنابعی که به عنوان منابع پیشنهادی توسط سامانه مشاوره تحصیلی رهاورد معرفی شده‌اند به شرح زیر است:

اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۳ [زمان جواب آزمون سراسری]

منابع کمک درسی و تستی دروس اختصاصی کنکور تجربی

زیست شناسی:

دوره جامع زیست شناسی کنکور 

انتشارات خیلی سبز (سری تست)، مولفان: کمیل و ابوذر نصری و حسن محمد نشتایی

زمین شناسی:

انتشارات جامع خیلی سبز (سری جامع تست)

مولفان: رسول محسنی منش، سروش مومنی، کوروش اسلامی

ریاضی:

دوره ریاضی جامع تجربی

انتشارات جامع خیلی سبز (سری جامع تست)

مولفان: رسول محسنی منش، سروش مومنی، کوروش اسلامی

فیزیک:

فیزیک کنکور برای داوطلبان گروه تجربی

انتشارات خیلی سبز (سری جامع پایه و دوازدهم)

مولفان: رضا سبز میدانی، نوید شاهی، فرید شهریاری، ایمان سلیمان زاده، مهدی هاشمی

شیمی:

دوره شیمی جامع تجربی کنکور 

انتشارات الگو (سری جامع تست)

مولفان: مسعود جعفری، روح الله علیزاده

انتشارات گاج (سری میکروطبقه بندی)

مولفان: بهروز نادری نژاد، سعید احمدی، محمد آهنگر، علیرضا ایلدخانی

این منابع بر اساس توصیه کارشناسان کنکور سراسری هیوا انتخاب شده‌اند و می‌توانند به داوطلبان در آمادگی برای آزمون کنکور تجربی کمک کنند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

مشاوره منابع کنکور تجربی سراسری

مشاوره منابع کنکور تجربی سراسریدرباره مشاوره در انتخاب منابع کنکور سراسری تجربی، باید تأکید کرد که اولویت باید به کتب درسی داده شود. هر داوطلب باید پس از مطالعه و تسلط بر این کتب، به منابع کمکی و تستی روی بیاورد. منابعی که معرفی شدند، بر اساس اهمیت و اولویت مرتب شده‌اند. بنابراین، اگر داوطلب یکی از این کتب را در اختیار دارد، نیازی به منابع دیگر نخواهد بود. بنابراین، توصیه می‌شود که داوطلبان تنها یک منبع را انتخاب کرده و بر روی آن تمرکز کنند. برای جلوگیری از استرس، انتخاب یک منبع و تمرکز بر روی آن بهترین روش است. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، مشاوران آماده‌اند تا به تمام سوالات مربوط به منابع کنکور سراسری تجربی پاسخ دهند و داوطلبان می‌توانند با آنها تماس بگیرند.

سخن پایانی

استفاده از منابع کمک درسی و تستی مناسب می‌تواند به داوطلبان در آمادگی برای آزمون کنکور تجربی کمک شایانی کند. اطلاعاتی که این منابع ارائه می‌دهند، به داوطلبان کمک می‌کند تا مفاهیم را بهتر درک کنند و مهارت‌های لازم برای حل سوالات آزمون را بهبود بخشند. با توجه به توصیه‌های کارشناسان کنکور سراسری رهاورد، منابعی که مطرح شدند معتبر و کارآمد هستند. انتخاب منابع مناسب و پرداختن به مطالعه و تمرین با دقت می‌تواند به داوطلبان در کسب نتایج مطلوب در آزمون کنکور تجربی کمک کند. بنابراین، پیشنهاد می‌شود که داوطلبان با دقت و تمرکز از این منابع استفاده کرده و برای آزمون خود آماده شوند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

سوالات متداول

چرا باید اولویت را برای مطالعه کتب درسی قرار داد؟

مطالعه کتب درسی اولویت بالایی در کنکور تجربی دارد زیرا دروس کتاب درسی مبنایی برای آزمون هستند و موارد مهمی که در آزمون می‌آیند، بر اساس این کتب هستند. بنابراین، تسلط به مطالب این کتب، اساسی برای موفقیت در آزمون است.

آیا تهیه منابع کنکور تجربی دیگر بعد از مطالعه کتب درسی ضروری است؟

درصورتی که داوطلب به مطالعه کتب درسی به خوبی تسلط پیدا کرده باشد، تهیه منابع کمکی می‌تواند کمک کننده باشد. اما اگر داوطلب به اندازه کافی با کتب درسی آشنا شود، نیاز به منابع دیگر کمتر می‌شود.

چگونه می‌توان از استرس در انتخاب منابع کنکور تجربی جلوگیری کرد؟

برای جلوگیری از استرس، توصیه می‌شود تنها یک منبع کمکی را انتخاب کرده و روی آن تمرکز کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *