در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

منابع کنکور زبان

داوطلبانی که در کنکور زبان شرکت میکنند، قبل از هر اقدامی باید اطلاعات خود را در مورد منابع کنکور زبان سراسری جمع‌آوری کنند. داوطلبان می‌توانند به همراه آزمون‌های رشته‌ای اصلی (ریاضی، تجربی و انسانی) در کنکور هنر شرکت کنند.

بعضی از متقاضیان ثبت‌نام در کنکور زبان صرفا برای آزمایش شانس خود در این آزمون شرکت می‌کنند، در حالی که برخی دیگر به دلیل علاقه به ادامه تحصیل در این رشته، خود را برای قبولی در کنکور زبان آماده می‌کنند. برای کسب نتیجه بهتر در این آزمون، داوطلبان باید زمان کافی را برای مطالعه زبان تخصصی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند، در نظر بگیرند.

یافتن منابع مناسب و جامع از مهم‌ترین قسمت‌های آمادگی برای شرکت در کنکور زبان است. با انتخاب صحیح منابع، داوطلبان به کسب تراز و رتبه قبولی مورد نظر خود نزدیکتر می‌شوند.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا بصورت رایگان اطلاعات لازم در خصوص قبولی در کنکور  و شرکت در آزمون را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

اهمیت شرکت در کنکور زبان انگلیسی چیست؟

اهمیت شرکت در کنکور زبان انگلیسیانگلیسی یکی از زبان‌های رسمی و تایید شده توسط سازمان ملل متحد است و در بسیاری از کشورها، آموزش آن به عنوان یکی از الزامات نظام آموزشی محسوب می‌شود. در صورتی که قصد مهاجرت یا حتی سفر به کشورهای خارجی را دارید، داشتن دانش متوسط زبان انگلیسی می‌تواند به شما کمک فراوانی کند. اغلب کشورها به طور کلی با زبان انگلیسی آشنایی دارند، حتی اگر زبان رسمی آنها انگلیسی نباشد.

همچنین، اگر قصد تحصیل در کشورهایی با زبان انگلیسی را دارید، ارائه مدارک زبان انگلیسی یکی از شرایط لازم است. آمادگی و شرکت در آزمون‌هایی مانند آیلتس، تافل، دولینگو و… به شما کمک می‌کند تا برای پذیرش در دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی مورد نظر آماده شوید. همچنین، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر ایران در رشته زبان‌های خارجی، رزومه‌ بسیار قوی‌ای برای شما به‌شمار می‌آید که احتمال پذیرش در دانشگاه‌های خارجی افزایش می‌یابد.

منابع کنکور زبان معرفی شده توسط سازمان سنجش

سازمان سنجش اعلام کرده است که منابع و مواد درسی مورد نیاز برای کنکورها را منتشر می‌کند تا داوطلبان بتوانند با تهیه این منابع و برنامه‌ریزی مناسب، خود را برای شرکت در آزمون آماده کنند. در این راستا، منابع و مواد درسی مورد نیاز برای کنکور زبان نیز ارائه شده است. با این حال، هنوز منابع کنکور سراسری زبان توسط سازمان سنجش مشخص نشده است و مطالعه برای کنکور سراسری از تابستان آغاز می‌شود. در این بخش، منابع کنکور سراسری زبان مطابق با آزمون سال گذشته ارائه شده است، زیرا تغییرات چندانی در منابع کنکور زبان هر سال انتظار داده نمی‌شود.

اطلاعات کامل هر کتاب به همراه سال چاپ موارد زیر است:

نام درس نام کتاب در سالی ـ واحدی کد کتاب پایه تدریس سال چاپ
زبان و ادبیات فارسی فارسی (۱) ۱۱۰۲۰۱ دهم ۹۹
فارسی (۲) ۱۱۱۲۰۱ یازدهم ۱۴۰۰
فارسی (۳) ۱۱۲۲۰۱ دوازدهم ۱۴۰۱
عربی عربی، زبان قرآن (۱) ۱۱۰۲۰۶ دهم ۹۹
عربی، زبان قرآن (۲) ۱۱۱۲۰۶ یازدهم ۱۴۰۰
عربی، زبان قرآن (۳) ۱۱۲۲۰۶ دوازدهم ۱۴۰۱
فرهنگ و معارف اسلامی دین و زندگی (۱) ۱۱۰۲۰۴ دهم ۹۹
دین و زندگی (۲) ۱۱۱۲۰۴ یازدهم ۱۴۰۰
دین و زندگی (۳) ۱۱۲۲۰۴ دوازدهم ۱۴۰۱
زبان انگلیسی انگلیسی (۱) ۱۱۰۲۳۰ دهم ۹۹
انگلیسی (۲) ۱۱۱۲۳۰ یازدهم ۱۴۰۰
انگلیسی (۳) ۱۱۲۲۳۰ دوازدهم ۱۴۰۱

منابع معرفی شده برای کنکور زبان توسط گروه آموزشی رهاورد

در دوره‌های گذشته، کنکور زبان دارای چهار زیرگروه بود که در هر یک از این زیرگروه‌ها، ضرایب دروس اختصاصی با هم تفاوت داشتند. این موضوع نشان داد که دروس تخصصی در هر زیرگروه اهمیت بالایی دارند. اما پس از حذف زیرگروه‌ها از کنکور سراسری، تمام دروس برای تمام رشته‌ها دارای ضریب شده‌اند و داوطلبان برای کسب رتبه خوب باید تمام دروس را مطالعه نمایند.

سازمان سنجش آموزش کشور، منابع کنکور سراسری را به صورت قطعی بیان نکرده و فقط به بیان عناوین دروس امتحانی و ضرایب آنها پرداخته است. اما در این مقاله، به بیان بهترین منابع دروس اختصاصی و عمومی کنکور زبان پرداخته شده است.

محاسبه نمره خام کنکور سراسری ۱۴۰۳(جزئیات اعلام نمرات)

  • منابع کمک درسی و تستی دروس عمومی کنکور زبان

زبان و ادبیات فارسی

کتاب ۲ جلدی جامع انتشارات خیلی سبز (سری تست)، جلد اول بانک تست و جلد دوم درسنامه و پاسخنامه تشریحی، مولفان: ابوالفضل غلامی، امیر افضلی، جلال الدین دهقانی، افشین محی الدین

کتاب جامع انتشارات نشر الگو (سری تست)، مولفان: ایاد فیلی و مهرناز رمضان زاده

کتاب دو جلدی جامع انتشارات خیلی سبز (سری تست)، جلد اول درسنامه و جلد دوم بانک تست و پاسخنامه، مولفان: زهرا سمیعی عارف و حامد دورانی

کتاب جامع انتشارات مبتکران (سری جامع)، مولفان: شهاب اناری و روزبه شهلایی

  • منابع کمک درسی و تستی دروس اختصاصی کنکور زبان انگلیسی

گرامر: Grammar In Use intermediate

واژگان: Essential Words for the Toefl Vocabulary Builder (جلد ۱ و ۲)، ۵۰۴ (Mary Bromberg)، New bridging the gap انتشارات سازمان سنجش، Essential idioms in English (Robert J. Dixon)، English Idioms In Use (Felicity O’Dell)، Oxford advanced learner’s dictionary

درک مطلب: Longman Preparation Course for the TOEFL Test، Steps to understanding (L.A. Hill – Oxford University Press)، کتاب درک مطلب به زبان ساده تالیف دکتر شهاب اناری و انتشارات گاج

منابع کلی: کتاب زبان تخصصی انتشارات مبتکران – شهاب اناری، کتاب زبان تخصصی انتشارات شبقره – رضا کیاسالارمشاوره منابع کنکور سراسری زبان

مشاوره منابع کنکور زبان

اولویت مطالعه برای کنکور زبان انتخاب و مطالعه کتاب‌های درسی است. هر داوطلب پس از مطالعه و تسلط بر کتب درسی، از کتاب‌های کمک آموزشی و تستی استفاده کند. کتاب‌های معرفی شده در بالا بر اساس اولویت قرار دارند و اگر داوطلب یکی از کتاب‌های کمک آموزشی در هر درس را دارد، نیازی به تهیه منابع دیگر نیست.

بنابراین توصیه می‌شود که داوطلبان فقط یک منبع را تهیه کرده و روی آن تسلط یابند، زیرا تعداد زیاد منابع ممکن است در ابتدای مسیر باعث اطمینان داوطلب شود، اما پس از مدتی، باعث ایجاد سردرگمی در فرد می‌شود. زیادی منابع کمک آموزشی و تستی باعث افزایش استرس و اضطراب می‌شود. مشاوران رهاورد آماده‌اند تا به تمام سوالات شما درباره منابع کنکور سراسری زبان پاسخ دهند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

سخن پایانی

انتخاب منابع مناسب و مطالعه‌ دقیق آنها یکی از اقدامات اساسی برای آمادگی بهتر در کنکور است. همچنین، تمرکز بر روی یک منبع اصلی و انجام تمرینات کافی از آن به داوطلبان کمک میکند تا با اطمینان و اعتماد به نفس بیشتری وارد آزمون شوند. مشاوران رهاورد آماده‌اند تا به تمامی سوالات شما درباره منابع کنکور زبان پاسخ دهند و در انتخاب منابع مناسب به شما کمک کنند.

سوالات متداول

برای تقویت مهارت درک مطلب، چه منبعی را پیشنهاد می‌دهید؟

کتاب “Longman Preparation Course for the TOEFL Test” یکی از منابع موثر برای تقویت مهارت درک مطلب است که شامل تمرینات گوناگونی برای افزایش توانایی درک مطلب انگلیسی است.

کتاب مناسبی برای تقویت گرامر به سطح متوسط وجود دارد؟

: “Grammar In Use intermediate” از نویسنده‌ی Raymond Murphy یکی از کتاب‌های پرطرفدار برای تقویت گرامر به سطح متوسط است که توضیحات روان و تمرینات کاربردی ارائه می‌دهد.

کتابی برای افزایش واژگان پیشنهاد می‌کنید؟

 “Essential Words for the TOEFL Vocabulary Builder” از Steven J. Matthiesen یک منبع معتبر و موثر برای افزایش واژگان انگلیسی است و شامل لغات مهم و کاربردی برای آزمون TOEFL است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *