در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

قوانین مدارس تیزهوشان

قوانین مدارس تیزهوشان یکی از موارد مهمی است که برای حفظ نظم و ارتباط سالم بین دانش آموزان و معلمان اهمیت دارد. این قوانین معمولاً به منظور ایجاد یک محیط آموزشی سالم و موثر برای دانش آموزان و  معلمان  و کارکنان مدرسه ایجاد می‌شود. قوانین مدارس تیزهوشان شامل قوانین آموزشی و انضباطی می باشد.

در رعایت قوانین انضباطی ممکن است  مواردی نظیر پوشش مناسب، حضور و غیاب، عدم استفاده از تلفن همراه و سایر موارد مربوط به رفتار دانش آموزان در محیط مدرسه مورد توجه قرار گیرد.  ما در این مقاله قصد داریم صفر تا ۱۰۰ هر آنچه باید از قوانین مدارس تیزهوشان بدانید بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مقاله همراه ما باشید.

کارشناسان رهاورد آماده اند تا اطلاعات لازم در خصوص قبولی در مدارس تیزهوشان و شرکت در آزمون سمپاد را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی گروه آموزشی رهاورد راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

 

قوانین انضباطی مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشانیکی از قوانین مهم در مدارس تیزهوشان، حضور و غیاب منظم دانش آموزان است. دانش آموزان باید به طور منظم و به موقع در کلاس‌ها شرکت کنند و هرگونه تأخیر یا غیبت باید اطلاع رسانی شود. علاوه بر این، دانش آموزان باید از لباس‌های مناسب برای محیط آموزشی استفاده کنند و به هیچ عنوان از لباس‌های نامناسب  استفاده نکنند. همچنین، استفاده از تلفن همراه در ساعات درسی ممنوع است.این قوانین و مقررات به منظور ایجاد یک محیط آموزشی حرفه‌ای و موثر برای دانش آموزان و اعضا و معلمان تدریس تدوین شده است تا همه بتوانند بهترین تجربه آموزشی را داشته باشند.

همچنین، قوانین مدارس تیزهوشان نیز بر اساس اهداف و اصول این مدارس تنظیم شده است. این قوانین شامل مواردی مانند حفظ نظم و انضباط در مدرسه، رعایت احترام به اساتید و همکلاسی‌ها، شرکت فعال در کلاس‌ها و فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی و … است. این قوانین به منظور ارتقای سطح تحصیلی و تربیتی دانش‌آموزان و نیز حفظ محیط آموزشی مناسب و موثر برای آن‌ها تدوین شده‌اند. از این رو، رعایت این قوانین توسط دانش‌آموزان و اعضای مدرسه بسیار حیاتی است.

قوانین آموزشی مدارس تیزهوشان

قوانین آموزشی مدارس تیزهوشانیکی از نکات مهم در مدارس تیزهوشان، برنامه تحصیلی و درسی است که برای دانش‌آموزان تهیه می‌شود. این برنامه‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که بتوانند بهترین نتیجه را از دانش‌آموزان با استعداد برداشت کنند. همچنین، در این مدارس به ارائه فضای مناسب برای رشد و توسعه استعدادهای دانش‌آموزان توجه زیادی شده است.

این فضاها شامل کلاس‌های خصوصی، کارگاه‌های آموزشی و فعالیت‌های فرهنگی و هنری متنوع است که به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد تا استعدادهای خود را در زمینه‌های مختلف توسعه دهند. همانند تمام مدارس اعتبار سنجی دانش آموزان بر اساس نمره پایانی سنجیده می شود. قوانین آموزشی مدرسه تیزهوشان دارای شرایط و تبصره هایی است که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

مدارس سمپاد یا تیزهوشان چیست ؟

شرایط ادامه تحصیل دانش آموزان در مدارس تیزهوشان

شرایط ادامه تحصیل دانش آموزان در مدارس تیزهوشان به صورت زیر می باشد:

 • معدل دانش آموزان در خرداد ماه از ۱۴ نباید کمتر باشد. در صورتی که معدل کسب شد کمتر از ۱۴ باشد حق ادامه تحصیل در این مدارس را نخواهند داشت.
 • نمره ارزشیابی که در نوبت دوم دانش آموزان کسب می کنند بدون اعمال ضریب در هیچ کدام از درس ها نباید از ۱۲ کمتر باشد. در صورتی که دانش آموزان این قوانین را نقض کنند به مدارس عادی انتقال داده می شوند.
 • در صورتی که نمره نهایی دانش آموزان ۱۰ تا ۱۲ باشد در امتحانات شهریور ماه شرکت می کنند. در صورتی که نمره بیشتر از ۱۲ را کسب کنند در مدارس تیزهوشان ادامه تحصیل خواهند داد.
 • دانش‌آموزان پایه نهم مدارس تیزهوشان می‌توانند بدون شرکت در آزمون تیزهوشان در مقطع جدید ثبت نام کنند. این دانش‌آموزان باید دارای معدل بالای ۱۶ در خرداد ماه باشند و همچنین نمره ارزشیابی هیچ یک از دروس در امتحانات نوبت دوم یا شهریورماه پایین‌تر از ۱۲ نمی باشد، در غیر این صورت به مدارس عادی هدایت می‌شوند.

اگر قصد قبولی در مدارس تیزهوشان را دارید می توانید در دوره های آموزشی موفقیت گروه آموزشی رهاورد PRSschool ثبت نام و همچنین می توانیند از ما مشاوره رایگان دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما بیان شد با ما در راتباط باشید.

مشاوره رایگان ۰۲۱۶۷۵۳۸ 

تبصره قوانین مدارس تیزهوشان

تبصره قوانین آموزشی مدارس تیزهوشانقوانین مدارس تیزهوشان که در بالا بیان شد دارای پنج تبصره می باشد:

 • تبصره ی ۱: دانش آموزی که نمره سالانه درس یا دروسشان در خرداد ماه ۱۰ تا ۱۲ باشد برای ادامه تحصیل در امتحانات شهریور ماه می تواند شرکت کند. سوالاتی که برای این دانش آموزان در نظر گرفته می شود،از دفتر برنامه ریزی و تالیف کتب درسی خواهد بود.
 • تبصره ی ۲: اگر معدل سالانه کمتر از ۱۴ باشد و در خرداد شرایط قبولی در مدارس عادی را نداشته باشد می تواند در شهریور امتحان دهد و به مدارس عادی هدایت شود.
 • تبصره ی ۳: اگر معدل دانش آموز بیشتر از ۱۵ باشد می تواند در یک درس نمره ۱۰ تا ۱۲ و اگر بالاتر از ۱۷ باشد در دو درس می تواند نمره ۱۰ تا ۱۲ را کسب کند.
 • تبصره ی۴: دانش آموزان در طول دوره تحصیل فقط از مفاد تبصره ۳ فقط یک بار می توانند استفاده کنند.
 • تبصره ی ۵: در صورتی که دانش آموزی نخواهد در امتحانات تجدیدی شهریور ماه شرکت کند یا به شهری نقل مکان کند که فاقد مدارس تیزهوشان است ، نمرات وی بر اساس آیین نامه امتحانات مصوب شورای عالی آموزش و پرورش لحاظ می شود و طبق مقررات اعلام نتیجه خواهد شد .

امکانات مدارس تیزهوشان( ویژگی مدرسه سمپاد+ مزایا)

دوره جامع آموزشی موفقیت در آزمون مدارس تیزهوشان در گروه آموزشی رهاورد PRSschool فرصتی را فراهم کرده است که براحتی می توانید در مدارس تیزهوشان قبول شوید و دروس ان را را با موفقیت بگذرانید. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تیزهوشان در سایت مراجعه کرده  و در صورتی که سوالی در این رابطه دارید از قسمت تماس با ما در  ارتباط بمانید.

قوانین مدرسه تیزهوشان برای دوقلوها

قوانین مدرسه تیزهوشان برای دوقلوهایکی از سهمیه هایی که برای مدارس تیزهوشان در نظر گرفته می شود، سهمیه دوقلوها و چند قلوهای همجنس یا متفاوت است. اگر دوقلوها یا چند قلوها همزمان در آزمون تیزهوشان ششم تا هفتم یا نهم تا دهم شرکت کنند و یکی از آنها در آن آزمون پذیرفته شود. دیگری با کسب حداقل ۸۰ درصد آخرین نمره قبولی می تواند در مدرسه تیزهوشان ثبت نام کند. ظرفیت در نظر گرفته شده برای ثبت نام این دسته از دانش آموزان بالاتر از ظرفیت می باشد.

قوانین ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان

آزمون تیزهوشان از پایه ششم تا هفتم و از پایه نهم تا دهم برگزار می شود. آزمون تیزهوشان ششم به هفتم آزمون هوش، خلاقیت و استعداد است، اما آزمون تیزهوشان نهم تا دهم دو دسته استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی دارد. دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان را دارند باید در تاریخ های اعلام شده ثبت نام خود را به صورت اینترنتی تکمیل کنند.لازم به ذکر است:برای ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان نهم به د هم به آدرس azmoon.medu.ir و برای آزمون ششم به هفتم به آدرس hoosh.medu.ir می توانید مراجعه نمایید.

شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 • تحصیل در پایه نهم دوره اول متوسطه
 • کسب معدل بالای ۱۹ در پایه هشتم
 • داشتن تابعیت ایرانی

شرایط ثبت نام تیزهوشان ششم ابتدایی

 • کسب مقیاس خیلی خوب در کلیه دروس در نوبت دوم پنجم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در کلیه دروس در نوبت دوم ششم ابتدایی
 • داشتن تابعیت ایرانی

قانون تحصیل رایگان یا تخفیف شهریه مدارس تیزهوشان

قانون تحصیل رایگان یا تخفیف شهریه مدارس تیزهوشانشهریه مدارس تیزهوشان رایگان برای برخی از دانش آموزان در دسترس است، اما دانش آموزان باید واجد شرایط باشند. به منظور حمایت از دانش آموزان مستعدی که دارای معدل و معدل بالا بوده و در آزمون استعداد یابی گذرانده شده اند ولی تمکن مالی لازم را ندارند، شهریه رایگان برای آنان در نظر گرفته شده است. این دانشجویان عمدتاً تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

خلاصه کلام

قوانین مدارس تیزهوشان عموما شامل قوانین آموزشی و انضباطی است. عموما قوانین انضباطی مانند مدارس عمومی و تابع قوانین و مقررات کشور است و اما تحصیل در این مدارس و ادامه تحصیل تابع قانون و مقررات خاص این مدارس می باشد. اگر قصد قبولی در این مدارس و بهره برداری از آموزش های خاص مدارس تیزهوشان را دارید توصیه ما به شما این است که در دوره آموزشی موفقبت صد در صد در مدارس تیزهوشان که توسط ما برای شما آماده شده است شرکت کنید .

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *