در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

اقدامات لازم برای کنکور

فرقی نمی کند که تا چه حد در مطالعه دروس پیش رفته اید و چه میزان تسلط دارید ، در روز برگزاری کنکور باید تمام تلاشتان را به کار بگیرید تا در یک آزمون چند ساعته نتیجه زحمات خود را ببینید ، پس به کارهای لازم برای کنکور که در ادامه گفته می شود حتما توجه کنید تا در آن روز به بهترین نحو و بدون استرس ، سوالات کنکور را پاسخ دهید.

در مجموعه من کنارت هستم، مطالب مهم و اساسی در قالب ۸۰ نکته طلایی برای شما کاربران محترم آماده شده که در قالب دو آزمون شبیه‌سازی شده کنکورعمومی می‌توانید توانایی خود را محک بزنید.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

کارهای لازم برای کنکور

فرقی نمی کند که تا چه حد در مطالعه دروس پیش رفته اید و چه میزان تسلط دارید ، در روز برگزاری کنکور باید تمام تلاشتان را به کار بگیرید تا در یک آزمون چند ساعته نتیجه زحمات خود را ببینید ، پس به کارهای لازم برای کنکور که در ادامه گفته می شود حتما توجه کنید تا در آن روز به بهترین نحو و بدون استرس ، سوالات کنکور را پاسخ دهید.

۱-روز قبل از کنکور درس خواندن ممنوع !

درس خواندن در دو سه روز قبل از کنکور اصلا توصیه نمی شود مگر اینکه اگر درس نخوانید ، بیشتر استرس می گیرید. توصیه ما این است که روز قبل از برگرازی آزمون ، به خود استراحت دهید و حتی یک تفریح چند ساعته نیز تاثیر زیادی در کاهش استرس شما خواهد داشت و در نتیجه در روز آزمون آماده تر هستید.کارهای لازم برای کنکور

چک لیست وسایل مورد نیاز برای کنکور

۲-وسایل لازم برای کنکور را آماده کنید

حتما شب قبل از برگزاری آزمون ، وسایل کنکور را آماده کنید تا صبح با خیالی راحت و بدون نگرانی از کمبود لوازم ، برای حضور در حوزه امتحانی حاضر شوید. ساعت مچی ، دو عدد مداد نرم ، تراش ، پاک کن ، دستمال کاغذی و سنجاق برای نصب کارت ورود به جلسه از وسایل لازم برای کنکور است.

۳- خوراکی های مناسب تهیه کنید

بطری آب ، نوشیدنی شیرین ، مواد قندی مثل خرما و شکلات حتما در روز برگزاری آزمون همراه خود داشته باشید تا انرژی از دست رفته خود را با آن ها جبران کنید.

۴-کارت ورود به جلسه را از سایت سنجش دریافت کنید

کارت ورود به جلسه کنکور را اولین روزی که در سامانه سازمان سننجش قرار داده می شود ، دریافت کنید زیرا ممکن است روز قبل از برگزاری آزمون به دلیل شلوغ بودن سایت ، موفق به دریافت کارت ورود به جلسه نشوید. هم چنین ممکن است کارت شما نیاز به اصلاحاتی داشته باشد و برخی اطلاعات در آن اشتباه درج گردیده باشد که لازم است قبل از برگزاری کنکور و با مراجعه به باجه های رفع نقص ، آن ها را اصلاح بفرمایید.

۵- آدرس محل برگزاری آزمون را از قبل بررسی کنید

یک روز قبل از برگزاری آزمون حتما به حوزه امتحانی مراجعه کنید تا آدرس دقیق آن را بدانید و در روز آزمون به دلیل پیدا نکردن آدرس ، از زمان آزمون عقب نمایند. هم چنین توصیه می شود روز آزمون زودتر از خانه خارج شوید تا به دلیل ترافیک یا شلوغی از فرایند آزمون جا نمانید.

مهم ترین زمینه های مدیریت و آمادگی کنکور

۱ -مدیریت زمان

یکی از مهم‌ترین موارد مدیریت زمان است. هر چه از مدیریت زمان بگوییم، کم است. مدیریت زمان، یعنی اینکه شما بتوانید از زمان خود به بهترین نحو به منظور مطالعه برای کنکور استفاده کنید.

۲ -مدیریت منابع

به عنوان یک داوطلب، زمانی می توانید موفق‌تر باشید که بدانید برای کنکور باید چه منابع و کتاب‌هایی را چه‌وقت و چگونه مطالعه کنید. اولویت‌بندی، مهارتی ضروری، اما دشوار و حساس است که در بسیاری از مواقع، ما را ترغیب می‌کند با استفاده از مدیریت و مهارت‌های مشابه، توانمندی خود را افزایش داده و در آن زمینه تصمیم درستی بگیریم.

۳-  مدیریت مطالعه

یکی از مشکلاتی که بسیاری از داوطلبان با آن مواجه هستند چگونگی مطالعه برای کنکور است. باید توجه داشته باشید که برای کنکور، ابتدا باید یک مطالعه اولیه داشته باشید، زیر نقاط مهم و اصلی را خط بکشید و خلاصه برداری کنید، و حتی کنار مطالب کتاب، نیز نکاتی را با رنگ های مختلف بنویسید و آن را برای دوران جمع بندی نگه دارید.

تکرارها و مرورها را فراموش نکنید. مرورهای هفتگی و ماهیانه و در نهایت، در دوران جمع بندی، هر آنچه را که قبلا خلاصه کرده اید، دوباره بخوانید و در همین حین، تست زنی نیز داشته باشید، و سرانجام در هفته های پایانی، تست زنی سرعتی را در برنامه خود لحاظ کنید.

۴- مدیریت مکان

مکان مطالعه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. داوطلبی میتواند در منزل و حتی در میان سر و صدا هم درس بخواند و داوطلب دیگر حتما باید در سکوت و آرامش مطالعه کند. داوطلبی در کتابخانه و دیگری عادت دارد در پارک درس بخواند. به عادات مطالعه خود نگاه کنید و ببینید که جزو کدام دسته از داوطلبان هستید و در کجا راحت‌تر می‌توانید درس بخوانید.

محاسبه نمره خام کنکور سراسری ۱۴۰۳(جزئیات اعلام نمرات)

۵- مدیریت مقاطع کنکور

مقاطع مختلفی دارد. مقطع تابستان سال قبل کنکور، مقطع عید نوروز، مقطع خرداد ماه یا دوران جمع بندی که هر یک از این ها به مقاطع طلایی کنکور معروفند. داوطلب، باید مقاطع مهم کنکور را بشناسد تا بتواند به خوبی برای آن ً مقاطع برنامه ریزی کرده و آنها را مدیریت کند؛ مثال اگر داوطلب، دوران جمع بندی نمی تواند خردادماه را به خوبی نشناسد و نداند که در این دوره چه باید بکند، مطمئنا از مطالعه خود بهره کافی ببرد.

۶- مدیریت خواب و استراحت

سعی کنید که زمانی را وقتی شروع به مطالعه برای آمادگی در کنکور می کنید، حتما بین ساعات مطالعه برای استراحت خود در نظر بگیرید یا ساعات خواب و بیداری خود را تنظیم کنید. بهترین زمان مطالعه از ساعت پنج صبح تا ساعت نه تا ده شب است؛

۷- مدیریت احساسات

دوره آمادگی برای کنکور، دوره بسیار مهم و پر افت و خیزی است. شما در این دوره، در شرایط خاصی قرار می‌گیرید و ممکن است در زمان‌هایی خوب مطالعه کرده گاهی نیز اصلا نتوانید مطالعه کنید و خوب درس بخوانید؛ از طرف دیگر، گاهی ممکن است که شما به راحتی بتوانید به همه یا بیشتر تست ها به خوبی پاسخ دهید و گاهی هم اصلا نتوانید جواب تست ها را بدهید و سرخورده و ناراحت شوید.

مهمترین نکته قابل یادآوری در چنین شرایطی، این است که شما احساسات خود را مدیریت کنید و به راحتی تسلیم شرایط بد نشده و افسرده نگردید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *