در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

آزمون شبیه ساز تیزهوشان نهم

آزمون تیزهوشان نهم یکی از مهم‌ترین آزمون‌هایی است که برای دانش‌آموزان پایه نهم برگزار می‌شود. این آزمون به‌منظور شناسایی دانش‌آموزان با استعداد برگزار  و از آن برای انتخاب دانش‌آموزان برتر برای ورود به  مدارس تیزهوشان استفاده می‌شود. از این‌رو موسسات و شرکت‌هایی ایجاد شده‌اندکه به دانش‌آموزان برای قبولی در آزمون تیزهوشان کمک می‌کنند.این موسسات آزمون شبیه ساز تیزهوشان نهم را طراحی کرده و دانش آموزان را برای قبولی در مدارس سمپاد آماده می کنند.

یکی از موسسات بنام در این رابطه شرکت آموزشی رهاورد می‌باشد. این مجموعه در طی فعالیت خود توانسته است بهترین آزمون شبیه ساز تیزهوشان را طراحی و در اختیار داوطلبان قرار دهد.شما می توانید از طریق راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما در این سایت معرفی شده است با ما تماس بگیرید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب همراه ما باشید.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا اطلاعات لازم در خصوص قبولی در مدارس تیزهوشان و شرکت در آزمون سمپاد را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.۰۲۱۶۷۵۳۸ 

آزمون تیزهوشان نهم

آزمون تیزهوشان نهمآزمون ورودی پایه دهم شامل دو دسته سوالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی می‌باشد. در مجموع ۵۰ درصد امتیاز آزمون مربوط به سوالات استعداد تحلیلی و ۵۰ درصد مربوط به سوالات استعداد تحصیلی است. امتیاز آزمون، از طریق وزن دهی به نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت ۵۰ درصد و۵۰ درصد محاسبه و به‌صورت تراز بین ۱۰۰۰۰۰ و ۳۳.۳۳۳- بیان می‌شود.

برای کسب این تراز لازم است، از منابع آزمون تیزهوشان نهم استفاده کنید. همچنین برای دسترسی به این منابع می‌توانید از کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی و دوره‌های آنلاین موسسه آموزشی رهاورد بهره بگیرید. برای اطلاعات بیشتر محصولات آموزشی همین سایت را مطالعه کنید.

آموزش ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم {نحوه ثبت نام }

منابع آزمون تیزهوشان نهم

منابع آزمون تیزهوشان نهم بر اساس سرفصل‌های ارائه شده در پایه هشتم و نهم می­باشد. این منابع شامل کتاب‌های درسی، جزوات و منابع تکمیلی بوده که برای آماده شدن بهتر دانش‌آموزان بسیار مفید است. با بسته­های کمک آموزشی و مطالعه و تمرین دانش‌آموزان می‌توانند مهارت‌های ذهنی خود را تقویت کنند و خود را برای آزمون تیزهوشان آماده کنند.

مباحث آزمون های شبیه ساز تیزهوشان نهم

آزمون ورودی تیزهوشان نهم به دهم، شامل دو دفترچه ی ۵۰ سوالی و مجموعا ۱۰۰ سوال است.

دفترچه ی شماره ۱ ، ۵۰ دقیقه زمان پاسخگویی دارد. این دفترچه فقط شامل مباحث هوش و استعداد تحلیلی است. همچنین دفترچه شماره ۲ تنها ۷۰ دقیقه زمان دارد . و مباحث آن، استعداد تحصیلی یا همان دروس مدرسه است.

مباحث دفترچه ۱ شامل سوالات هوش و استعداد تحلیلی است که به ۴ بخش کلی و ۱۴ زیر مجموعه تقسیم میشوند. بخش ها و زیر مجموعه هایشان به شرح زیر است.

هوش کلامی و ادبی

 • هوش کلامی
 • هوش واژگانی
 • هوش ادبی
 • استعداد درک مطلب

هوش شهودی

 • هوش تصویری
 • هوش هندسی
 • هوش فضایی و سه بعدی

هوش ریاضی

 • هوش عددی
 • هوش محاسباتی
 • هوش منطقی
 • هوش کفایت داده
 • هوش ترکیبیاتی
 • هوش استنباطی

هوش طبیعی و تجربی

 • هوش طبیعی
 • هوش استنباطی

دفترچه دوم آزمون تیزهوشان موفقیت، شامل مباحث “ریاضی”، “علوم”، “فارسی”، “مطالعات اجتماعی” و “پیام های آسمان و قرآن” است.

هر یک از ۵ بخش بالا شامل ۱۰ سوال میباشد. که از پایه ی هشتم و نهم مطرح میگردد. (طبق تجربه حدود ۸۰% سوالات از نهم مطرح میگردد).

منابع درسی آزمون تیزهوشان نهم

منابع درسی آزمون تیزهوشان نهمسوالات استعداد تحصیلی در پایه نهم، شامل: قرآن و معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی وریاضیات است. ضریب اثرگذاری هر درس نیز در رشته‌های مختلف متفاوت است. سوالات از محتوای تمامی کتاب‌های درسی پایه هشتم و تمامی کتاب‌های درسی پایه نهم تحصیلی طراحی می‌شود. در صورتی که قصد قبولی در این آزمون را دارید، می توانید ازکتاب‌های کمک آموزشی آمادگی تیزهوشان بهره بگیرید. آزمون شبیه ساز تیزهوشان نهم ١۴٠٣ که توسط مجموعه رهاورد آماده شده است و به‌صورت آنلاین و آفلاین قابل دسترس می باشد.

چگونه باید آمادگی برای شرکت در آزمون تیزهوشان را افزایش داد؟

مدارس تیزهوشان

برای آمادگی بهتر برای شرکت در این آزمون‌ها، دانش‌آموزان باید به تمرین و حل سوالات آزمون‌های گذشته بپردازند، کتاب‌های تقویتی و مرجع مناسب را مطالعه کنند و با روش‌های مطالعه و یادگیری مناسب آشنا شوند. اهمیت این نکات در افزایش توانایی و امکان موفقیت دانش‌آموزان در آزمون تیزهوشان بسیار بالاست. یکی از شرکت‌هایی که در این راستا گام‌های ارزنده‌ای برداشته است گروه آموزشی پرتو رهاورد می‌باشد

۳راه قبولی در تیزهوشان+ نکاتی که تا حالا کسی بهت نگفته!.

آزمون شبیه ساز سمپاد

آزمون شبیه ساز تیزهوشان نهم یکی از مهم‌ترین آزمون‌های علمی و فنی است که برای دانش‌آموزان دوره نهم برگزار می‌شود. این آزمون به‌منظورآماده‌سازی و سنجش دانش و توانایی دانش‌آموزان در حوزه‌های علمی و فنی بوده و باعث افزایش توانایی‌های تحلیلی و عقلانی دانش‌آموزان می‌شود. این آزمون علاوه بر این‌ها، به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا زمینه‌های قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و برای مراحل بعدی تحصیلی خود آماده می‌شوند.

بهترین آزمون شبیه ساز تیزهوشان نهم ١۴٠٣

مجموعه آموزشی رهاوردبهترین آزمون شبیه ساز تیزهوشان نهم ١۴٠٣ تهیه شده در گروه آموزشی رهاورد می‌باشد. این مجموعه توانسته است بهترین راهکارها برای موفقیت در آزمون مدارس تیزهوشان را طراحی و آماده‌سازی کند. یکی از بهترین منابع آزمون ۵٢٣ است که شامل۵ آزمون جامع+۲ آزمون جمع‌بندی ویژه و ۳ آزمون ۱۰۰ درصد شبیه‌سازی شده به همراه ۶ جلسه همایش تحلیل آزمون و رفع اشکال است.

برای دستیابی به این آزمون فقط کافی است به سایت مراجعه کرده و بر روی مدارس تیزهوشان کلیک کنید و راهنمای جامع آزمون‌های تیزهوشان را دریافت کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مجموعه ارتباط برقرار کنید.

سخن پایانی

آزمون تیزهوشان یکی از مهم‌ترین آزمون‌هایی است که به منظور شناخت دانش‌آموزان با استعداد برگزار می‌شود. آزمون شبیه ساز تیزهوشان نهم به دهم به دانش‌آموزان فرصتی می‌دهد تا استعدادها و توانایی‌های خود را در زمینه‌های مختلف شناسایی کنند.

شرکت در این آزمون می‌تواند گامی مهم و موثر برای پیشرفت و موفقیت دانش‌آموزان با استعداد باشد. امیدواریم که همه دانش‌آموزانی که در این آزمون شرکت می‌کنند، بتوانند بهترین عملکرد را از خود نشان دهند و به اهدافاش برسند. برای رسیدن به این مهم می توانید از منابع تحصیلی و تحلیلی که توسط گروه رهاورد ارائه شده، استفاده کنید. این مجموعه با تجربه طولانی و طی سال ها فعالیت توانسته است، یک برنامه ریزی عالی در راستای موفقیت در این آزمون ها ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه محصولات آموزشی آزمون تیزهوشان  با ما در ارتباط باشید.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

چرا باید از آزمون شبیه ساز تیزهوشان نهم استفاده کرد؟

آزمون های شبیه‌ساز تیزهوشان داوطلبان و دانش‌آموزان را به بهترین شکل برای آزمون ورود به مدارس برتر آماده می‌کنند. این آزمون‌ها موجب می‌شوند دانش‌آموزان استرس کمتری در زمان امتحان تیزهوشان داشته باشند زیرا قبلا با نوع سوالات آشنا هستند.

آزمون تیزهوشان نهم چند سوال هست و چند دفترچه؟

دو دفترچه و ۱۰۰ سوال که دفترچه اول شامل هوش کلامی، تصویری و ریاضی و ۵۰ سوال و دفترچه دوم شامل مفاهیم درسی است. (ریاضی، علوم، فارسی، اجتماعی، قرآن و معارف) ۵۰ سوال

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *