در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

راه های قبولی در آزمون تیزهوشان

آزمون سمپاد یکی از مهمترین آزمون های استعداد تحلیلی و تحصیلی در ایران است که برای ورود به مدارس تیزهوشان برگزار می شود. این آزمون از داوطلبان در حوزه های هوش و استعداد تحلیلی و تحصیلی (ریاضی ، علوم ،فارسی، عربی ،تعلیمات ،اجتماعی و قرآن امتحان می گیرد و بر اساس نتیجه آن داوطلبان به مدارس مختلفی منتقل می شوند.

راه قبولی در تیزهوشان نیازمند آمادگی و تلاش برای یادگیری و پیشرفت است. اگر قصد قبولی صد در صد در این مدارس را دارید می توانید از طریق سایت www.prsschool.ir با محصولات آموزشی متنوعی که گروه آموزشی رهاورد prsschool آماده کرده است آشنا شوید و برای آمادگی در آزمون تیزهوشان استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب همراه ما باشید.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا اطلاعات لازم در خصوص قبولی در مدارس تیزهوشان و شرکت در آزمون سمپاد را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

 

راه قبولی در تیزهوشان

مدارس تیزهوشانیکی از مهم ترین راه های قبولی در آزمون تیزهوشان، مطالعه و تمرین مداوم است. داوطلبان باید  نکات درسی مربوطه را عمیقا مطالعه کنند و سوالات پیش از آزمون را حل کنند تا با نوع سوالات و ساختار آزمون آشنا شوند.

همچنین شرکت در کلاس های آمادگی و دوره های آموزشی نیز می تواند به داوطلبان کمک کند تا از مهارت های لازم برای حل مسائل و سوالات آزمون را بهبود دهند. علاوه بر این، تمرین مداوم و حل تمرین های متنوع نیز می تواند به داوطلبان کمک شایانی کند تا سرعت و دقت خود را افزایش دهند و در نتیجه به نتایج بهتری دست یابند.

دوره آموزشی ۱۲ماهه موفقیت در آزمون تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی گروه آموزشی رهاورد prsschool راهی است که بتوانید با استفاده از آموزش اصولی و هدف دار ( تدریس ،نکته و تست) آزمون های جامع و شبیه ساز  شده ۱۰۰% گامی مطمئن در جهت قبولی آزمون بردارید .

در راه قبولی در آزمون تیزهوشان، اولین قدم این است که دانش آموز به صورت منظم و با برنامه ویژه درس بخواند و مطالب را به خوبی درک کند. همچنین، تمرین و حل تعداد زیادی نمونه سوال از آزمون های گذشته نیز می تواند به دانش آموز کمک کند تا با الگوی سوالات آشنا شود و مهارت های خود را تقویت کند. علاوه بر این، مرور مطالب به صورت دوره ای و مرتب و شرکت در آزمون های استاندارد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین، شرکت در کلاس های تقویتی و استفاده از منابع آموزشی مختلف می تواند به دانش آموز کمک کند تا مهارت های لازم برای آزمون تیزهوشان را تقویت کند. در نهایت، اعتماد به نفس و فراهم کردن یک محیط مطمئن و پشتیبانی برای دانش آموز نیز می تواند در موفقیت او تاثیرگذار باشد. اگر قصد قبولی در تیزهوشان را دارید می توانید ازدوره آموزشی موفقیت در آزمون تیزهوشان بهره ببرید . برای آشنایی با این دوره ۱۲ ماهه وارد سایت شوید و در صورت هر گونه سوال با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

شرایط ورود به مدارس تیزهوشان

شرایط ورود به مدارس تیزهوشانشرایط ورود به مداس تیزهوشان قبولی در آزمون است. به طوری که برای ورود به این مدارس، دانش‌آموزان باید یک آزمون ورودی بر مبنای مباحث هوش و سرعت و دقت و دروس تحصیلی انجام دهد.

این آزمون‌ها شامل مباحث دروس هوش و استعداد تحلیلی و سرعت و دقت انجام میشود  که شامل  (هوش محاسباتی ، هوش منطقی ، هوش کلامی و … ویژه ورودی هفتم  و دروسی مثل استعداد تحلیلی (هوش محاسباتی و منطقی و هوش کلامی) و دروس استعداد تحصیلی (ریاضی و علوم ف قران ، عربی ، اجتماعی و ادبیات فارسی ) ویژه ورودی دهم می‌باشد انجام می پدیرد.

علاوه بر آزمون ورودی، معیارهای دیگری برای ثبت نام از بین معدل و نمرات تحصیلی لازم است. ورود به این مدارس به دلیل رقابت بالایی که وجود دارد، برای دانش‌آموزان چالشی بزرگ است و نیازمند تلاش و پیشرفت مداوم برای رسیدن به اهدافشان و آینده درخشان می‌باشد.

امکانات مدارس تیزهوشان( ویژگی مدرسه سمپاد+ مزایا)

چگونه مدرسه تیزهوشان قبول شویم

اگر قصد قبولی در تیزهوشان را دارید حتما تاکنون این سوال را از خود پرسیده اید که چگونه تیزهوشان قبول شویم؟ قطعا در شرایطی که رقابت بسیار بالاست، ورود به یک مدرسه تیزهوشان می‌تواند یک گام بزرگ برای دستیابی به موفقیت باشد. این مدارس علاوه بر ارائه برنامه‌های آموزشی متمایز، فرصت‌های منحصر به فردی برای توسعه استعدادهای تحلیلی و تحصیلی فراهم می‌کنند.راه قبولی در تیزهوشان سخت نیست اما به تلاش مستمر و دوره های آموزشی هدفمند نیاز دارد.گروه آموزشی رهاورد prsschool محصولات متنوعی بر مبنای نیاز هر دانش آموز برای قبولی در آزمون تیزهوشان فراهم کرده است:

 • دوره آموزشی ۱۲ ماهه موفقیت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان در دروسهوش و استعداد تحلیلی و تحصیلی
 • آزمون های جامع ۱۰۰ درصد شبیه سازی شده به همراه همایش تحصیلی و رفع اشکال
 • کپسول ویتامین
 • کلاس های رفع اشکال
 • نکات لحظه آخری
 • PRST
 • مشاوره و پشتیبانی دروس تحصیلی
 • دفتر برنامه ریزی ویژه

شما می توانید هر کدام از محصولات آموزشی فوق را از طریق همین سایت تهیه کنید.

بخش های مختلف آزمون تیزهوشان

بخش های مختلف آزمون تیزهوشانآزمون ورودی مدارس تیزهوشان پایه ششم تا هفتم فقط شامل سؤالاتی در مورد توانایی تحلیلی یا هوش است و شامل سؤالاتی در مورد استعداد تحصیلی یا سؤالات درسی نمی شود. علاوه بر این، کنکور پایه نهم به دهم نیز شامل سوالات استعداد تحلیلی یا هوش است. برای این منظور لازم است تمامی داوطلبان آزمون تیزهوشان قبل از تاریخ آزمون تیزهوشان مطالعه کامل و کسب مهارت در پاسخگویی به اینگونه سوالات داشته باشند.

سوالاتی در مورد  استعداد تحلیلی (هوش)

سوالات استعداد تحلیلی سوالات چهارگزینه ای هستند و برای سنجش هوش و توانایی دانش آموز در تجزیه و تحلیل، طبقه بندی و ریشه یابی مشکلات طراحی شده اند. این سوالات از موضوعات مختلف پرسیده می شود و به همین دلیل صرفا بر اساس محتوای کتاب درسی نیست.به همین دلیل مطالعه کتب درسی نمی تواند تضمینی برای قبولی در این آزمون باشد و دانش آموزان باید با مطالعه منابع دیگر از جمله بهترین منابع سوالات استعدادیابی و مدرسه نمونه دولتی پایه ششم از سال های گذشته خود را برای سوالات استعداد تحلیلی یا هوش آماده کنند.

سوالات در مورد استعداد تحصیلی (دوره ها)

این سوالات فقط در کنکور تیزهوشان پایه نهم به دهم وجود دارد و دانش آموزان متقاضی مدارس تیزهوشان پایه هفتم این نوع سوال را در کنکور خود نخواهند داشت. این سوالات از محتوای کتاب های درسی پایه نهم و هشتم پرسیده شده است.لازم به ذکر است:برای ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان نهم به د هم به آدرس azmoon.medu.ir و برای آزمون ششم به هفتم به آدرس hoosh.medu.ir می توانید مراجعه نمایید.

قوانین مدارس تیزهوشان {صفر تا ۱۰۰ هر آنچه باید بدانید }

نکات طلایی قبولی در آزمون تیزهوشان

نکات طلایی قبولی در آزمون تیزهوشاندر ادامه به نکات طلایی قبولی در آزمون تیزهوشان اشاره می شود:

 • ذهن خود را آماده کنید.

استرس و اضطراب یکی از دلایلی است که از قبولی دانش آموزان در آزمون های مهم مانند آزمون تیزهوشان جلوگیری می کند. بنابراین برای قبولی در تیزهوشان افکار مثبت را افزایش دهید. افکار مثبت به شما کمک می کند که سطح استرس خود را کنترل کنید و اراده ی خود را قوی کنید. اگر قصد قبولی در تیزهوشان را دارید افکار منفی را کنار بگذارید.که ما با پشتیبانی در طول این دوره شما را به موفقیت نزدیک می کنیم.

 • برای قبولی در تیزهوشان برنامه ریزی کنید.

برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی اصولی، علاوه بر بالا بردن بازده مطالعه، موجب آرامش روحی  و روانی می شود و بی دقتی را کاهش می دهد. البته در صورتی که مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی دقیقی ازموسسه های با تجربه داشته باشید می توانید بسیاری از مشکلات را حل کنید.که ما برای شما دفتر برنامه ریزی درسی و تصیلی موفقیت در آزمون را فراهم کرده ایم .

 • با آزمون های آمادگی تیزهوشان خود را به چالش بکشید.

راه قبولی در تیزهوشان انجام آزمون های آمادگی ضروری برای قبولی در آزمون تیزهوشان است.در صورتی که به طور مداوم تمرین کنید حتما نتیجه عالی دریافت خواهید کرد. گروه آموزشی رهاورد برای این منظور بهترین راه حل را با برگزاری  آزمون ۱۰۰ درصد شبیه سازی شده به همراه کلاس رفع اشکال  را انتخاب کرده و شما را به بهترین شکل ممکن برای قبولی در آزمون تیزهوشان آماده می کند.

 • مطالعه منابع مناسب درسی و تحصیلی

قطعا راه قبولی در آزمون تیزهوشان تمرین و مطالعه منابع مناسب درسی و تحصیلی است .برای شما ۱۲ ماه آموزش کلیه منابع لازم و ضروری تالیفی از قبیل تدریس  و تشریح کلیه مطالب درسی و نکات و تست های ضروری ، آموزش راه های سریع حل مسئله  و… فراهم کرده ایم تا با خیال راحت گامی مطمئن در مسیر آزمون تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی بردارید .

آیا من تیزهوشان قبول می شوم؟

قبولی در آزمون بسیار مهم است .فقط باهوش بودن برای شکستن این آزمون کافی نیست، داوطلبان جدای از هوش و مطالعه کافی باید روحیه مناسبی برای شرکت در این آزمون داشته باشند تا بتوانند بدون عجله و با دقت به سوالات پاسخ دهند و از این طریق در آزمون سمپاد موفق شوند

دوره موفقیت ۱۲ ماه گروه آموزشی رهاورد به منظور قبولی در تیزهوشان

مشاوره و برنامه ریزی درسی گروه آموزشی رهاورد به منظور قبولی در تیزهوشان

 • مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی به همراه پشتیبان و دفتر برنامه ریزی موفقیت
 • ارائه کپسول  آموزش نکات طلایی و لحظه آخری ( حل سریع تست ها)
 • دوره مرور و جمع بندی ویژه شامل مرورگرافیکی، مرور مکمل و مرور درختی (۳ دوره مرور به منظور عدم فراموشی)
 • تدریس، تشریح تمام نکات درسی ، نکته و تست و کار در منزل (۶ آزمون به همراه رفع اشکال )
 • آزمون های شبیه سازی شده همراه با ۶ لسه همایش تحلیل آزمون و رفع اشکال
 • مرور روزمره نکات درسی و ارائه روزانه تست های تالیفی و نکته ادار
 • دوره  ۳ ماهه کاتالیست  ( پیش نیاز دوره جلسه )
 • توصیه ها و نکات لازم ( باید و نباید های قبل آزمون )

برای قبولی در آزمون تیزهوشان کدام درس‌ها را بیشتر بخوانم؟

اسم درس رشته ریاضی فیزیک رشته علوم تجربی رشته علوم انسانی سمپاد مهارتی
ریاضیات ۴ ۲ ۲ ۳
علوم تجربی ۲ ۴ ۲ ۳
مطالعات اجتماعی ۱ ۱ ۱ ۲
زبان و ادبیات فارسی ۲ ۲ ۴ ۲
قرآن و معارف اسلامی ۱ ۱ ۱ ۱

خلاصه کلام

ورود به مدارس تیزهوشان برای دانش‌آموزانی با هر سطح استعداد و توانایی که دارند ، امکان‌پذیر است. راه قبولی در تیزهوشان سخت نیست اما به برنامه ریزی و تلاش مستمر نیاز دارد. خوشبختانه گروه آموزشی رهاورد فکر صفر تا صد گذراندن و قبولی در این آزمون را کرده است. شما می توانید از طریق همین سایت منابع قبولی در آزمون تیزهوشان را ببینید و به کار بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان قبولی  در ازمون تیزهوشان با شماره های و راه های ارتباطی اعلام شده در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

 

سوالات متداول:

۱- چگونه می توان در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نمره مثبت گرفت؟

قبولی در آزمون استعدادیابی، تحقیق در منابع مختلف و به کارگیری تکنیک های متعددی که در این مقاله به تفصیل توضیح داده شده است، ضروری است.

۲- آزمون تیزهوشان ششم تا هفتم شامل چه بخش هایی است؟

همانطور که در این مقاله گفته شد آزمون تیزهوشان ورودی پایه هفتم فقط شامل سوالات توانایی تحلیلی یا هوش می باشد و شامل سوالات برنامه درسی نمی باشد.

۳- برای قبولی در آزمون استعدادیابی پایه دهم مطالعه دروسی مثل ریاضی و علوم مهمتر است یا دروس دینی و فارسی؟

همانطور که در این مقاله اشاره شد، دروس ریاضی و علوم ضریب بالاتری دارند و می توانند سطح دانش آموز را بالا ببرند، اما از آنجایی که بسیاری از دانش آموزان با سوالات تستی فارسی و دینی آشنایی ندارند، اهمیت این دروس را نیز نباید نادیده گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *