در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

امکانات مدارس نمونه دولتی

دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس نمونه دولتی دارند باید از امکانات و مزایا و معایب این مدارس اطلاع داشته باشند تا در مهلت مقرر ثبت نام خود را در این مدارس تکمیل  کنند. ما در این مقاله قصد داریم  در مورد امکانات مدارس نمونه دولتی اطلاعات جامعی ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب همراه ما باشید.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا اطلاعات لازم در خصوص قبولی در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و شرکت در آزمون  را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

چرا مدارس نمونه دولتی را انتخاب کنیم؟

دانش آموزان دارای تفاوت های فراوانی هستن که در آموزش نقش اساسی  دارد. آنها از نظر یادگیری، توانایی کارآمدی و توانایی تفکر منطقی با یکدیگر تفاوت های مهمی دارند، در برابر مشکلات و چالش ها نیز با شیوه های متفاوت برخورد می کنند، برخی از دانش آموزان دنبال کارهای  جدید و لذت بخش می روند.

در مجموع انتخاب بهترین مدارس همیشه از مهمترین مسائل پیش روی والدین است. والدین علاقه مند هستند که دانش آموزشان در مدارسی که دارای امکانات بهتری هستند ثبت نام کنند و دانش آموزان را برای این منظور تشویق کنید. هر چند نباید اجباری در تحصیل مدارس نمونه دولتی باشد اما امکانات مدارس نمونه دولتی انقدر زیاد است که کمتر کسی می خواهد آن را رد کند.چرا مدارس نمونه دولتی را انتخاب کنیم

تیزهوشان یا نمونه دولتی کدام بهتر است( مزایا و معایب آنها)

امکانات مدارس نمونه دولتی

مدارس نمونه دولتی مدارسی هستند که توسط وزارت آموزش و پرورش مجوز فعالیت به عنوان نمونه دولتی را دریافت می کنند. این مدارس داری شرایط و امکانات خاصی هستند که نیازهای دانش آموزان را در سطح علمی بالاتر را جبران می کنند. بیایید بیشتر در این رابطه بدانیم.

 • مدارس نمونه دولتی داری فضای بیشتری هستند
 • مدارس نمونه دولتی دارای تجهیزات تخصصی تر مثل آزمایشگاه های بهتر، لوازم فنی و حرفه ای بهتر، سیستم های انلاین و الکترونیک بالاتر ، کلاس های فوق برنامه بیشتر و همچنین مزایای بیشتری می باشند.
 • مدرسه های نمونه دولتی دارای معلمان بهتری هستند و با شیوه های نوین تدریس می کنند.
 • دانش آموزان راحت تر و بدون نگرانی به دروس تحصیلی خود می پردازند.
 • به استعدادهای دانش آموزان توجه ویژه ای می شود.

در مجموع مدارس نمونه دولتی امکاناتی در حد مدارس تیزهوشان ارائه می دهند در حالی که سخت گیری های مدارس تیزهوشان را ندارند و اغلب معلمانی که در مدارس تیزهوشان تدریس می کنند در مدارس نمونه دولتی نیز تدریس می کنند.

لیست بهترین موسسه تیزهوشان تهران ۱۴۰۳ + اطلاعات وآدرس

مزایای مدارس نمونه دولتی

مزایای مدارس نمونه دولتی

مدارس نمونه دولتی به عنوان یکی از ارکان اصلی سیاست گذاری در عرصه آموزش و پرورش طی سه دهه اخیر به سرعت در سراسر کشور گسترش یافته و طیف وسیعی از دانش آموزان مستعد مناطق مختلف ایران  را جذب نموده است. دانش آموزان مدارس نمونه دولتی بهره هوشی مشابهی دارند. مزایای مدارس نمونه دولتی را می توان به صورت زیر شمرد:

 • برای تشخیص و انتخاب دانش آموزان مستعد و با استعداد آزمون ورودی برگزار می شود.
 • نسبت به مدارس دولتی دارای امکانات بالاتری می باشند.
 • تعداد دانش آموزان در مدارس تیزهوشان کمتر از مدارس عادی می باشد. بنابراین برای هر دانش آموز زمان بیشتری صرف می شود.
 • به دلیل اینکه سطح دانش آموزان یکسان است، کیفیت آموزشی بهتر می شود.
 • مدارس نمونه دولتی رقابتی و به تلاش و پشتکار بسیار نیاز دارد.
 • تدریس در این مدارس توسط دبیران و اساتید با مدارک و رتبه بالاتری انجام می شود.
 • دانش اموزان از مشاوران تحصیلی مناسب بهره می برند.
 • به استعدادهای دانش آموزان توجه خاصی می شود.

معایب  تحصیل در مدارس نمونه دولتی

هر چند برای این مدارس معایبی نمی توان شمرد اما بعضی از دانش آموزان با تحصیل در این مدارس دچار اعتماد به نفس کاذب می شوند و در مقابل دانش آموزانی که در این مدارس قبول نمی شوند دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند. همچنین دانش آموزانی که در این مدارس درس می خوانند باید شهریه پرداخت کنند. میزان شهریه مدارس نمونه دولتی بیشتر از مدارس عادی است و تقریبا یک سوم مدارس غیر انتفاعی می باشد.

لیست بهترین مدارس نمونه دولتی تهران ۱۴۰۳

در مدارس نمونه دولتی چطور تحصیل کنیم؟

برای ورود به مدارس نمونه دولتی باید ابتدا در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کنید. دلیل این امر نیز این است که این مدارس دارای ظرفیت مناسبی هستند و همه شرکت کنندگان نمی توانند در این مدارس ادامه تحصیل دهند. بنابراین برای پذیرفته شدن در مدارس نموته دولتی باید:

 • ابتدا برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی اقدام کنید.
 • از منابع اطلاعات کامل کسب کنید و خود را برای شرکت در آزمون آماده کنید. شما می توانید از دوره های آنلاین، آفلاین و کلاس های آموزشی که در گروه آموزشی رهاورد اشاره می شود شرکت کنید.
 • کارت ورود به جلسه را دریافت کنید. در این مواقع می توانید آزمون های دوره قبل و یا آزمون های شبیه ساز نمونه دولتی که در همین سایت به طور رایگان قابل دسترس هستند استفاده کنید.
 • با آمادگی کامل در آزمون شرکت کتید.
 • منتظر اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی باشید.

در صورت هر گونه ابهام و سوال در این رابطه می توانید با ما تماس بگیرید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش شد اطلاعات جامعی در رابطه با امکانات مدارس نمونه دولتی ارائه شود.کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی پرتو رهاودر آماده هستند تا به تمام سوالات و ابهامات شما در رابطه با امکانات مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ پاسخ بدهند. شما می توانید از راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما  از قبیل شماره تماس، شبکه های اجتماعی معرفی شده است با ما در تماس باشید.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *