در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

وسایل لازم آزمون تیزهوشان

وسایل لازم آزمون تیزهوشان  بر روی کارت ورود به جلسه آزمون نوشته شده است. مانند آزمون نمونه دولتی، بردن وسایل الکترونیک و ماشین حساب در جلسه امتحان ممنوع است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع در ادامه مطلب همراه ما باشید.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا اطلاعات لازم در خصوص قبولی در مدارس تیزهوشان و شرکت در آزمون سمپاد را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

آزمون تیزهوشان

آزمون تیزهوشان هر ساله در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود. ثبت نام آزمون تیزهوشان معمولا در اواسط فروردین ماه و آزمون آن در خرداد ماه می باشد. داوطلبان باید در روز مشخص شده و در ساعت تعیین شده در محل امتحان حاضر شوند. البته باید نیم ساعت قبل از شروع آزمون در محل حاضر شوند.

شرایط برگزاری آزمون تیزهوشان

مراجعه به سایت رسمی آزمون تیزهوشانشرایط برگزاری آزمون تیزهوشان به این صورت است که دانش آموزان پایه ششم با دریافت کارت ورود به جلسه و  با رعایت نکاتی که در آن اشاره شده است  در جلسه آزمون حاضر می شوند. در صورتی که در این آزمون شرکت نکنید نشانه انصراف از شرکن در آزمون مدارس تیزهوشان است. توجه داشته باشید که لوازم لازم در آزمون تیزهوشان را به همراه خود داشته و از به همراه داشتن لوازم ممنوعه پرهیز کنید.

ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ ( تعداد شرکت کننده )

وسایل لازم آزمون تیزهوشان

اول از همه استرس نداشته باشید. این آزمون مانند همه ی آزمون های شبیه سازی شده تیزهوشان است و جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد. اما لازم است وسایل لازم آزمون تیزهوشان  را در روز آزمون به همراه خود داشته باشید. این لوازم عبارتند از :

 • کارت ورود به جلسه

یکی از اصلی ترین و مهم ترین وسایل لازم آزمون تیزهوشان  کارت ورود به جلسه می باشید. توجه داشته باشید که بدون کارت ورود به جلسه امکان شرکت در آزمون وجود ندارد. بنابراین چند روز قبل از امتحان در خبرگزاری های مرتبط با آزمون سمپاد  زمان دریافت کارت ورود به جلسه اعلام می شود. در نتیجه شما برای دریافت کارت ورود به جلسه به آدرس my.medu.ir  مراجعه کرده و کارت ورود به جلسه در این آزمون را پرینت بگیرید.

نکته: اگر در خانه به پرینتر دسترسی ندارید برای پرینت کارت ورود به جلسه به مطبوعاتی ها، کافی نت و… مراجعه کرده و کارت ورد به جلسه را چاپ بگیرید. پرینت کارت ورود به جلسه را به صبح روز آزمون اختصاص ندهید.

 • کارت شناسایی

یکی  از مدارک لازم برای آزمون تیزهوشان کارت شناسایی می باشد. بدون کارت ورود به جلسه امکان شرکت در ازمون وجود ندارد؛ زیرا متصدی ازمون باید مشخصات شما را تطبیق دهد و هویت شما را تایید کند.

نکته: در صورتی که شناسنامه یا کارت ملی ندارید می توانید از سایر مدارک هویتی را به همراه داشته باشید و یا به ثبت اول مراجعه کنید و تاییده آن را به همراه داشته باشید.

 • ابزار نوشتاری

وسایل لازم آزمون تیزهوشانابزار نوشتاری و لوازم التحریر یکی از مهم ترین وسایل لازم آزمون تیزهوشان  محسوب می شود. مداد، مداتراش و پاک کن حتما به همراه داشته باشید. بهتر است دو مداد تراش همراه شما باشد تا در صورت گم شدن یا بروز مشکل بتوانید از آن استفاده کنید.

نکته: بهتر است از اتد یا مداد نوکی استفاده نکنید چون ممکن است اتود پاسخنامه را خراش دهد. شما باید پاسخنامه آزمون تیزهوشان را با مداد نرم پر کنید.

ضرایب آزمون تیزهوشان (ضرایب دروس آزمون سمپاد۱۴۰۳)

 • ابزارهای اندازه گیری

شما می توانید در آزمون از خط کش، گونیا و نقاله به همراه داشته باشید.

توجه: در آزمون تیزهوشان امکان بردن ماشین حساب و سایر لوازم الکترونیک وجود ندارد.

 • سنجاق یا سوزن ته گرد

به دلیل اینکه کارت ورود به جلسه را به لباس خود متصل کنید به یک سنجاق نیاز دارید. لذا با خود یک سنجاق به همراه داشته باشید.

 • لوازم بهداشتی

در روز امتحان می توانید لوازم بهداشتی از قبیل دستمال کاغذی ، ماسک و الکل به همراه داشته باشید.

 • خوراکی

یکی از وسایل لازم آزمون تیزهوشان  به همراه داشتن آب و خوراکی است. یک بطری آب و مقداری خوراکی شیرین به عنوان میان وعده  می توانید در طی آزمون استفاده کنید.

لوازم ممنوع در آزمون تیزهوشان

لوازم ممنوع در آزمون تیزهوشانما در قسمت های قبل به تعدادی از لوازم ممنوع در اشاره کردیم. در این بخش به وسایل ممنوع تیزهوشان اشاره می شود:

 • تلفن همراه از هر مدلی
 • ماشین حساب
 • هندزفری
 • کلیه وسایل الکترونیک
 • دارو
 • کتاب و جزوه
 • ساعت های هوشمند
 • اسپری
 • نوشیدنی های نامتعارف
 • کیف و جامدادی و هر وسیله نامتعارف دیگر

آمادگی آزمون تیزهوشان

برای آمادگی در آزمون تیزهوشان می توانید از آزمون شبیه سازی آزمون تیزهوشان استفاده کنید. در این آزمون ها شرایط آزمون تیزهوشان فراهم می شود. شما با روش آزمون، تعداد سوالات و لوازم لام در آزمون تیزهوشان آشنا می شوید. برای دسترسی به این آزمون ها و منابع مهم دیگر می توانید از مجموعه منابع آموزشی گروه آموزشی رهاورد استفاده کنید.

هلدینگ پرتو رهاورد شامل شرکت‌های تولیدی، نشر دیجیتال، آموزشی، فرهنگی و هنری و خدماتی در سال ۱۳۸۸ تاسیس گردید. این موسسه با مجوز رسمی از سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش اقدام به تهیه و تولید بسته‌های آموزشی  از قبیل آمادگی آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی کرده است.مدارس تیزهوشان

جمع بندی

در این مقاله به مجموعه وسیله مورد نیاز روز امتحان تیزهوشان اشاره شد. توجه داشته باشید که کارت وورد به جلسه و سایر لوازمی که در این مقاله اشاره شد را به همراه داشته باشید. همچنین از لوازم الکترونیک و سایر لوازم ممنوعه در جلسه آزمون اجتناب کنید. در صورتی که در رابطه با روز برگزاری آزمون استرس دارید می توانید در آزمون های شبیه ساز تیزهوشان که توسط گروه آموزشی رهاورد آماده شده است شرکت کنید. برای دسترسی به این منابع از طریق تماس با ما در همین سایت با مشاوران آموزشی ما در تماس باشید.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *