در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

ظرفیت مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

سوالی که ممکن است برای محصلان پیش بیاید این است که ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران یا دیگر استان‌ها به چه صورت خواهد بود. ما در این مقاله به شرح ظرفیت مدارس تیزهوشان می‌پردازیم.

در سال‌ های اخیر بدلیل نگاه مثبت دانش‌آموزان و همچنین اولیا آنها به مدارس تیزهوشان، رقابت برای رسیدن به این مدارس نسبت به سال‌های پیش، داغ تر شده است. هر دانش‌آموز سخت کوشی، بدون تردید قبولی در مدارس سمپاد را در اولویت خود قرار می‌دهد. این مدارس از جهات مختلف نظیر ساعات تدریس،کیفیت آموزشی، سطح امکانات و غیره نسبت به سایر مدارس تفاوت‌هایی دارند. همین موضوع سبب شده تا دانش‌آموزان زیادی جذب مدارس تیزهوشان شوند.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا اطلاعات لازم در خصوص قبولی در مدارس تیزهوشان و شرکت در آزمون سمپاد را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

آزمون تیزهوشان و ظرفیت مدارس آن

مدارس تیزهوشانهمان‌طور که مطلع هستید، ورود به مدارس سمپاد در دو مقطع ششم به هفتم یا به نوعی متوسطه اول و نهم به دهم که همان متوسطه دوم محسوب می‌شود، امکان پذیر خواهد بود.

بد نیست هر دانش‌آموز نسبت به ظرفیت‌های قبولی مدارس منطقه خود آگاه باشد. در نظر داشته باشید شما در هنگام ثبت نام و تکمیل فرم‌ها، حق دارید تا سقف سه مدرسه انتخاب کنید؛ نکته قابل توجه این است که مدارس انتخابی از سوی دانش‌آموزان می‌بایست نزدیک به محل سکونت آنها باشد. انتخاب مدارس از سایر نقاط کشور قابل قبول نخواهد بود و به معنی عدم شرکت شما در آزمون تلقی می‌شود.

ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران یا دیگر مناطق کشور از اعداد و ارقام متفاوتی برخوردار است؛ این بدان معنی است که این رقم به نوعی متناسب با جمعیت هر استان، امکانات آن منطقه و همچنین گنجایش مدارس خواهد بود. حقیقت آن است که ظرفیت مدارس تهران، نسبت به دیگر استان‌ها مقداری بیشتر است.

ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران ششم به هفتم ۱۴۰۴_۱۴۰۳

ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران ششم به هفتمهنگامی که شما از تمامی شروط آزمون برخوردار بودید، نوبت به شرکت در آزمون می‌رسد. قبل از ورود به مدارس سمپاد شما می‌بایست از ظرفیت قبولی مدارس منطقه خود مطلع باشد تا در هنگام ثبت نام به مشکل برنخورید.

به طور معمول این عدد در مقطع ششم به هفتم در بازه ۴۰تا۶۰ ختم می‌شود؛ اما همان‌طور که در قسمت های قبل ذکر کردیم، ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران از رقم بیشتری برخوردار است؛ به طوری که در برخی مدارس تهران می‌تواند به بالای صد نفر برسد.

باتوجه به گفته های بالا به این موضوع پی برده‌اید که ظرفیت مدارس تیزهوشان در کل کشور از تعداد محدودی برخوردار‌ بوده و تمامی افراد نمی‌توانند در این مدارس پذیرش شوند.

۳راه قبولی در تیزهوشان+ نکاتی که تا حالا کسی بهت نگفته!.

این موضوع به همه رشته ها مرتبط است. برای مثال در مدرسه ها ظرفیتی برای رشته های مختلف در نظر گرفته می شود ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران در رشته تجربی چون استقبال بیشتری نسبت به سایر رشته ها دارد بیشتر از ظرفیت تیزهوشان رشته انسانی و ریاضی می باشد. بنابراین این ظرفیت ها به مدارس محدود نمی شود بلکه برای رشته نیز در نظر گرفته می شود.

از سوی دیگر این عدد در سال‌های اخیر روند کاهشی داشته است. همین موضوع سبب شده تا تقاضا برای تحصیل در این مدارس بیشتر شود. اگر شما هم مایل به درس خواندن در مدارس سمپاد هستند، می‌بایست تلاش مستمر و مضاعفی داشته باشید و تمام توان خود را بکار بگیرید تا جزو نفرات برتر آزمون ورودی باشید.

ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران نهم به دهم ۱۴۰۴_۱۴۰۳

ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران نهم به دهمدر این مقطع هم همانند مقطع متوسطه اول ظرفیت مدارس تیزهوشان در هر منطقه از کشور، عدد متفاوتی را دارا است. به طور معمول هر ساله قبل از شروع آزمون ورودی، ظرفیت از سوی سامانه مدارس و یا سایت مرکز استعدادهای درخشان به دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی می‌شود.

آموزش ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم {نحوه ثبت نام }

ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران معمولاً به نسبت دیگر استان‌ها بیشتر است.بعد از قبولی در آزمون استعدادهای درخشان شما طبق اولویت بندی که در هنگام ثبت نام داشته‌اید، پذیرش خواهید شد. این اولویت‌ بندی بعد از قبولی غیرقابل تغییر خواهد بود.

به این نکته توجه داشته باشید که شما در حین تحصیل قادر به تغییر رشته انتخابی خود نخواهید بود؛ پس در هنگام انتخاب رشته دقت زیادی داشته باشید و سعی کنید بسته به علاقه شخصی خود دست به انتخاب بزنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

چطور با این ظرفیت در مدارس تیزهوشان قبول شویم؟

همانطور که مشاهده شد تعداد دانش آموزانی که در مدارس تیزهوشان قبول می شوند محدود هستند. پس چطور در این مدارس قبول شویم. با توجه به اینکه تعداد شرکت کنندگان در سال های اخیر افزایش یافته است لازم است علاوه بر منابع تحصیلی و استعداد تحلیلی از سایر منابع آموزشی نیز استفاده کنید. در این راستا شما می توانید بهترین منابع آموزشی تیزهوشان را تهیه و خود را برای این آزمون آماده کنید. شما می توانید این منابع آموزشی را از طریق همین سایت فراهم کنید. ما در مجموعه پرتو رهاورد همواره تلاش داریم که شبیه ترین سوالات آزمون تیزهوشان را طراحی و تهیه کرده و در اختیار شما شرکت کنندگان آزمون تیزهوشان قرار می دهیم.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران و سایر استان‌ها پرداختیم. همان‌طور که گفته شد ظرفیت اعلام شده از سوی مدارس یا سایت استعدادهای درخشان مبنی بر جمعیت هر استان، سطح امکانات رفاهی آن منطقه و گنجایش مدارس و مواردی از این قبیل خواهد بود. بنابراین عدد ذکر شده برای هر استان متغیر و محدود است و این بدین معناست که همه دانش‌آموزان نمی‌توانند در مدارس تیزهوشان قبول شوند.با این حال ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران به نسبت دیگر مناطق کشور از عدد بیشتری برخوردار است؛ به طوری که این عدد می‌تواند برای هر منطقه به بالای صد نفر برسد.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *