در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

آموزش ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

در سال های اخیر برای دانش آموزان پایه ششم برای ورود به پایه هفتم آزمون نمونه دولتی انجام نمی شود. در ادامه به آموزش ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۳ پرداخته  می شود.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا اطلاعات لازم در خصوص قبولی در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و شرکت در آزمون  را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

 ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

 ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتمثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی تا سال ۱۳۹۷ با برگزاری آزمون ورودی انجام می شد و دانش آموزان در موعد مقرر به سایت ثبت آزمون مراجعه و فرآیند نام نویسی را به صورت اینترنتی را انجام می دادند. اما پس از آن آموزش و پرورش روش پذیرش دانش آموزان در این پایه را تغییر داد و در مجموع پذیرش دانش آموزان در این مدارس بر حسب سوابق تحصیلی می باشد.

در سال تحصیلی ۹۷-۹۸  برگزاری آزمون نمونه دولتی حذف شد و در ادامه این تصمیم کلیه مدارس نمونه دولتی در مقطع متوسطه اول به مدرسه هیات امنایی تبدیل شدند.

از این رو برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی از پایه ششم به هفتم  دفترچه ای منتشر نمی شود. در حال حاضر زمان دقیق ثبت نام در مدارس نمونه دولتی ششم ۱۴۰۳ مشخص نشده است. برای اطلاع سریع از آن با راه های ارتباطی گروه آموزشی رهاورد از قبیل همین سایت، اینستاگرام،تلگرام و ایتا ما را همراهی کنید تا با آخرین اخبار پیرامون نام نویسی مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم آشنا شوید.

آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی  پایه هفتم در سال های اخیر حذف شده است و پذیرش در این پایه صرفا براساس سوابق داوطلب صورت می گیرد.

لیست بهترین مدارس نمونه دولتی تهران ۱۴۰۳

زمان ثبت نام در مدارس هیات امنایی ۱۴۰۳(نمونه دولتی سابق)

زمان ثبت نام در مدارس هیات امناییدر سال تحصیلی ۹۷-۹۸  آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شد و کلیه مدارس نمونه دولتی پایه هفتم به هیات امنایی تبدیل شدند.  این مدارس با توجه به ظرفیت پذیرش، محدوده زندگی  و کارنامه دانش اموزان برای ثبت نام داوطلبان اقدام می کنند. این مدارس در ازای دریافت هزینه اقدام به برگزاری کلاس های فوق العاده برای دانش آموزان می نمایند.

زمان ثبت نام حضوری تمام مدارس کشور اوایل مرداد ماه آغاز و تا اواخر همین ماه نیز ادامه دارد.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم به هفتم ۱۴۰۳

ثبت نام در مدارس نمونه دولتی پایه ششم به هفتم در مراحل مختلف دارای شرایط متفاوت است. در ادامه به این شرایط اشاره می شود:

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی (تاریخ آزمون ۱۴۰۳)

 • هرگونه پیش ثبت نام قبل از تاریخ اعلامی در آیین نامه این مدرسه ها ممنوع است.
 • مدیران مدارس هیات امنایی در هنگام ثبت نام به دلیل اتعقاد قرارداد دریافت شهریه بین ولی دانش آموز در واحد آموزشی باید به سامانه مشارکت های مردمی مراجعه و قرار داد را تکمیل کند. آدرس این سامانه به نشانی mosharekatha.ir می باشد.
 • مشخصات والدین دانش آموز حتما باید در سامانه ثبت بشود.این اطلاعات شامل اطلاعات هویتی و شماره تماس و نشانی است.
 • دریافت وجه در زمینه های مختلف همگی بعد از شروغ سال تحصیلی و در صورت موافقت انجمن اولیا و مربیان و با رعایت قوانین و مقررات مربوطه می باشد.
 • در صورتی که دانش اموزی دارای مدارک تحصیلی و یا شناسنامه نباشد مدیر به او یک ماه زمان داده و ثبت نام او با ارائه این مدارک می باشد.
 • دانش آموزان برای کسب اطلاعات دقیق می توانند در بازه ثبت نام به صورت حضوری در مدرسه مورد نظر مراجعه کنند. البته مدارس فهرستی از مدارک ارائه می کنند که دانش آموزان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند این لیست را از مدرسه تهیه کنند.

حذف آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

در سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ روند برگزاری و ثبت نام آزمون نمونه دولتی دچار تحولات بسیاری شد و وزارت آموزش و پرورش طی انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که پس از این، آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شده و دیگر هیچ آزمونی جهت ورود به مدارس نمونه دولتی پایه هفتم برگزار نخواهد شد.

نحوه مدیریت مدارس نمونه‌ دولتی دوره اول متوسطه به هیات امنایی تغییر یافت و کلیه مدارس نمونه دولتی متوسطه اول، خودشان اقدام به جذب دانش آموز (بدون آزمون) کردند. در نتیجه در سال تحصیلی آینده نیز همانند سال گذشته آزمون ورودی برای مدارس نمونه دولتی پایه هفتم برگزار نمی شود.

داوطلبانی که قصد ثبت نام در مدارس تیزهوشان را دارند بایستی اطلاعات لازم در ارتباط با اقدامات مورد نیاز ثبت نام تیزهوشان و همچنین زمان ثبت نام را بدانند، از این رو پیشنهاد می کنیم مقاله ای که در ادامه قرار داده شده است را مطالعه کنید.

آموزش ثبت نام آزمون تیزهوشان { آموزش تصویری صفر تا ۱۰۰ }     

مدارک ثبت نام در مدارس هیات امنایی ۱۴۰۳

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم به هفتمبه منظور ثبت نام در مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۳ لازم است دانش اموزان مدارکی را به همراه خود داشته باشند. اگر دانش آموز آن مدارک را به همراه نداشته باشد ممکن است ثبت نام وی با مشکل روبه رو شود. فهرست مدارک ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم به شرح زیر است:

 • کارت سلامت دانش آموز پایه ششم
 • ۱۲ عدد عکس سه در چهار
 • اصل شناسنامه به همراه تصاویر تمامی صفحات آن
 • اصل کارت ملی برای دانش آموزانی ۱۵ سال به بالا
 • پرونده تحصیلی سال قبل
 • کارنامه مدرسه سال قبل دانش آموز

نکته: در صورتی که دانش آموز از اتباع خارجی باشد باید مدارک هویتی نیز ارائه دهد.

آمادگی برای پذیرش در مدارس نمونه دولتی پایه ششم به هفتم

برای آمادگی برای پذیرش در مدارس نمونه دولتی پایه ششم به هفتم می توانید با مشاوران مجموعه رهاورد در ارتباط باشید ما در این مجموعه دانش آموزان را با کپسول های موفقیت راهنمایی می کنیم. در هر کجای ایران باشید می توانید در کلاس های آنلاین ما شرکت کنید. پکیج های فیزیکی ما را با قیمت مناسب تهیه کنید و مشاوره های رایگان دریافت کنید. برای این منظور فقط کافی است محصولات ما را در همین سایت ببینید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره و راه های ارتباطی از قبیل اینستاگرام، ایتا و تلگرام که در سایت معرفی شده است با ما در ارتباط باشید.

سخن پایانی

مدارس نمونه دولتی  با برنامه های آموزشی و پرورشی برتر، فضایی مناسب برای رشد و پیشرفت دانش آموزان فراهم می کنند. زمان ثبت نام این دانش آموزان اغلب در فروردین ماه انجام می شود و برای والدین و دانش آموزان یک فرصت بزرگ برای انتخاب بهترین مدرسه و محیط آموزشی فراهم می کند. برای ثبت نام در این مدارس، والدین باید به  قوانین مربوطه دقت کنند و مدارک مورد نیاز را به موقع تکمیل کنند. انتخاب مدرسه مناسب برای دانش آموزان، یک گام مهم برای رشد و پیشرفت آنهاست و زمان ثبت نام این فرصت را برای والدین فراهم می کند تا بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

سوالات متداول:

 آیا مدارس نمونه دولتی امسال در پایه هفتم دانش آموز می پذیرند؟

خیر. این مدارس در مقطع متوسطه اول حذف شده اند. در این مقاله توضیحاتی درباره مدارس نمونه دولتی پایه هفتم داده شده است.

 آیا مدارس نمونه دولتی مناطق محروم دانش آموز می پذیرند؟

بله. همان طور که در این مقاله توضیح داده شده این مدارس با شرایط خاصی دانش آموز می پذیرند.

اساس پذیرش مدارس نمونه دولتی در سال تحصیلی جدید چیست؟

این مدارس به مدارس هیئت امنایی تبدیل شده اند و همان طور که در این مقاله اشاره شده، اساس پذیرش آن ها آدرس محل زندگی دانش آموزان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *