در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

شرایط ثبت نام در مدارس تیزهوشان

در‌ میان دانش‌آموزان کمتر کسی پیدا می‌شود که آرزوی قبولی در مدارس سمپاد را نداشته باشد؛ بی شک پذیرفته‌ شدن در‌ این آزمون، کار راحتی نبوده و نیاز به تلاش مستمر و مداوم دارد‌. ما در این مقاله قصد داریم شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ را ارائه دهیم. اگر هر گونه سوال یا ابهامی در این رابطه دارید می توانید از راه های ارتباطی که در این سایت در قسمت تماس با ما معرفی شده است با گروه آموزشی رهاورد ارتباط برقرار کنید.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا اطلاعات لازم در خصوص قبولی در مدارس تیزهوشان و شرکت در آزمون سمپاد را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

 

مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشانمدارس تیزهوشان یکی از مهمترین مراکز آموزشی در جامعه هستند که برای دانش‌آموزان با استعداد محیط مناسبی را فراهم می‌کنند. این مدارس با هدف پرورش و توسعه استعدادهای فردی و ارائه آموزش‌های بهتر، به دانش‌آموزانی که  هوش و استعداد برتری دارند، خدمات ارائه می‌دهند. در این مدارس، دانش‌آموزان با برنامه‌های تحصیلی منحصر به فردی مواجه می‌شوند که به آنها کمک می‌کند تا استعدادهایشان را به بهترین شکل ممکن توسعه دهند.برای قبولی در مدارس تیزهوشان لازم است که در آزمون تیزهوشان شرکت کنید. به طور کلی ثبت نام آزمون تیزهوشان برای دو مقطع ورودی ششم به هفتم و نهم به دهم انجام می شود.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

شرایط ثبت نام در مدارس تیزهوشانشرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان۱۴۰۳، ملزم به دارا بودن شروط عمومی و اختصاصی است؛ از جمله شرایط عمومی که دانش آموزان متقاضی باید از آن بهره‌مند باشند، تابعیت ایرانی و نیز داشتن شناسنامه ایرانی است.

۳راه قبولی در تیزهوشان+ نکاتی که تا حالا کسی بهت نگفته!

این آزمون در دو برهه زمانی ششم به هفتم و نهم به دهم صورت می‌گیرد. سلسله مراتب ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی انجام می‌شود؛ از این رو متقاضیان باید پس از کسب شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، به سایت مربوطه مراجعه کنند.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

 • تابعیت ایرانی داشته باشید.
 • مشغول به تحصیب در پایه ششم یا نهم باشید.
 • در زمان تعیین شده در آزمون تیزهوشان ثبت نام کنید.
 • هزینه شرکت در آزمون را بپردازید.
 • برای پایه ی نهم باید معدل پایه هشتم بیشتر از ۱۹ باشد.
 • اگر سهمیه خاصی و یا چپ دست هستید در ثبت نام مشخص کنید.

شرایط اختصاصی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

شرایط اختصاصی آزمون تیزهوشان ششم به هفتمشرایط اختصاصی آزمون ششم به هفتم به شرح زیر می‌باشد:

آموزش ثبت نام آزمون تیزهوشان { آموزش تصویری صفر تا ۱۰۰ }              

 • دانش‌آموز درحال گذراندن پایه ششم ابتدایی باشد؛این مورد از مهمترین مؤلفه های شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان۱۴۰۳_۱۴۰۴ است.
 • دستیابی به نمره« خیلی خوب» در پایه های پنجم و ششم و کسب تنها یک نمره «خوب» از دیگر ملاک های ضروری این امتحان می‌باشد.
 • اولویت مکانی در پذیرش دانش‌آموزان بسیار مؤثر است، به گونه ای که افراد باید مدارسی را در لیست اولویت های خود قرار دهند که نزدیک محل زندگی‌شان است.
 • باید به این نکته توجه داشته باشید که قابلیت جابجایی در بین مدارس وجود ندارد.
 • مکان برگزاری آزمون مطابق با محل زندگی داوطلب تعیین می‌شود.

شرایط اختصاصی آزمون تیزهوشان نهم به دهم

شرایط اختصاصی آزمون نهم به دهم به شرح زیر می‌باشد:

 • دانش‌آموز در حال گذراندن پایه نهم باشد؛ این مورد از مهم ترین مؤلفه های شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان۱۴۰۳_۱۴۰۴ است.
 • معدل کل پایه هشتم فرد متقاضی،حداقل ۱۹ باشد.
 • اولویت مکانی در پذیرش دانش‌آموزان بسیار مؤثر است، به گونه ای که افراد باید مدارسی را در لیست اولویت های خود قرار دهند که نزدیک محل زندگی‌شان است.
 • زمانی که در یک منطقه تعداد مدارس تیزهوشان زیاد باشد، دانش‌آموزان می‌توانند تا سقف ۳ مدرسه انتخاب کنند.
 • امکان تغییر رشته انتخابی در سال اول قبولی، وجود ندارد.
 • مکان برگزاری آزمون مطابق با محل زندگی داوطلب تعیین می‌شود.
 • لازم به ذکر است که اگر شرکت کننده در موارد انتخابی خود نتیجه ای نگیرد، نمرات وی در سایر مدارس تیزهوشان وارسی نخواهد شد.
 • قابلیت جابجایی در مدارس وجود ندارد.

سایر شرایط ثبت نام در مدارس تیزهوشان 1403-1404

سایر شرایط ثبت نام در مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳-۱۴۰۴

دارا بودن موارد مذکوربه منزله ی پذیرش در این آزمون نبوده و شرکت کننده در وهله نخست، می‌بایستی در آزمون ورودی حداقل نمره را اخذ کرده و به حد مطلوب و قابل قبولی از سوالات جواب درست دهد.

اتباع خارجی که علاقه‌ مند به شرکت در این آزمون هستند، می‌توانند با پشت سر گذاشتن یک سری مراحل اداری، در این آزمون شرکت کنند.

در زمان مقرر همه ی موارد و شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان، بررسی و اگر مورد قبول بود، ثبت نام قطعی می‌شود.

در کنار رعایت شرایط ورود به مدارس تیزهوشان، توجه به زمان ثبت نام در آزمون نیز ضروری است؛در دوره های گذشته زمان ثبت نام، در بازه ۱ تا ۲۵ فروردین بوده است.

بعد از اعلام نتایج، داوطلبانی که موفق به پذیرش در آزمون شده اند، باید در زمان تعیین شده، به مدرسه انتخابی مراجعه کنند. باید بدانید امکان اعتراض به نتیجه نیز برای شرکت کنندگان مقدور است.

شرایط ورود به مدارس تیزهوشان، فقط مختص به تک قلو ها نبوده و دوقلو ها هم می‌توانند بر اساس سهمیه دوقلویی در این آزمون شرکت کنند؛ اگر یکی از آنها در آزمون قبول شود، دیگری باتوجه به یک سری موارد و الزامات می‌تواند به عنوان ظرفیت مازاد به تحصیل بپردازد.

دانش آموزانی که در سال های هفتم تا نهم در مدارس تیزهوشان درس خوانده اند، با در نظر گرفتن شرایطی نظیر معدل سالیانه بالای ۱۶، میتوانند بدون کنکور در مقطع متوسطه دوم تحصیل کنند.

لازم به ذکر است:برای ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان نهم به د هم به آدرس azmoon.medu.ir و برای آزمون ششم به هفتم به آدرس hoosh.medu.ir می توانید مراجعه نمایید.

لیست بهترین موسسه تیزهوشان تهران ۱۴۰۳ + اطلاعات وآدرس

خلاصه کلام

در این مقاله سعی شد به بررسی شرایط ثبت نام در مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ بپردازیم. در صورتی که در مورد هر یک از شرایط سوالی دارید می توانید با راه های ارتباطی که در سایت بیان شده است با گروه آموزشی رهاورد ارتباط برقرار کنید.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *