در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم

داوطلبان برای شرکت آزمون تیزهوشان  نهم از منابع مختلف استفاده می‌کنند. منابع آزمون تیزهوشان نهم شامل کتاب‌های درسی، جزوات، کلاس‌های تقویتی و سایت‌های آموزشی می­باشد. برای آمادگی بهتر، بعضی از داوطلبان از منابع خارجی نیز استفاده می‌کنند.

در این راستا گروه آموزشی رهاورد انواع برنامه‌های تمرینی و آزمون‌های شبیه‌سازی تیزهوشان را برای موفقیت در این دوره طراحی کرده است. شما می‌توانید از طریق همین سایت برای تهیه این بسته‌های کمک آموزشی اقدام کنید.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا اطلاعات لازم در خصوص قبولی در مدارس تیزهوشان و شرکت در آزمون سمپاد را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸

منابع آزمون ورودی پایه دهم

مدارس تیزهوشان

مواد امتحانی آزمون ورودی پایه دهم شامل دو دسته سؤالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است. در مجموع ۵۰ درصد امتیاز آزمون مربوط به سؤالات استعداد تحلیلی و ۵۰ درصد مربوط به سؤالات استعداد تحصیلی می‌باشد. امتیاز آزمون، از طریق وزن دهی به نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت ۵۰ درصد و۵۰ درصد محاسبه و به صورت یک عدد بین ۱۰۰۰۰۰ و ۳۳. ۳۳۳- بیان می‌شود.

برای بدست آوردن این تراز لازم است از منابع آزمون تیزهوشان نهم استفاده کنید. برای دسترسی به این منابع می توانید از کتاب های آموزشی و کمک آموزشی و دوره های آنلاین موسسه آموزشی رهاورد استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر محصولات آموزشی همین سایت را ببینید.

برای مشاهده محصولات آموزشی تیزهوشان نهم کلیک فرمایید 

موارد امتحانی، ضریب و تعداد سوالات آزمون مدارس تیزهوشان نهم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴
سوالات استعداد تحصیلی تعداد سوال ضریب سمپاد مهارتی مدت پاسخگویی
ریاضیات ۱۵ ۳ ۷۵ دقیقه
مطالعات اجتماعی ۱۰ ۲
علوم تجربی ۱۵ ۳
زبان و ادبیات فارسی ۱۵ ۲
قرآن و پیام های آسمانی ۱۰ ۲
عربی ۱۰ ۱

نقش کتاب درسی در آزمون تیزهوشان

نقش کتاب درسی در آزمون تیزهوشانکتاب‌ها، مطالب اصلی و اساسی دروس را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا مفاهیم را بهتر فهمیده و با موضوعات مختلف آشنا شوند. بنابراین، آشنایی کامل و صحیح با مطالب کتاب‌های درسی می‌تواند به دانش‌آموزان کمک بزرگی در آمادگی برای آزمون تیزهوشان نهم تا دهم باشد.

سؤالات استعداد تحصیلی شامل قرآن و معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی، ریاضیات می‌باشد. ضریب اثرگذاری هر درس نیز در رشته‌های مختلف متفاوت است. سؤالات از محتوای تمامی کتاب‌های درسی پایه هشتم و تمامی کتاب‌های درسی پایه نهم تحصیلی طراحی می‌شود.

اگر دانش‌آموزان توانایی خوبی در تحلیل و ارتباط دادن مطالب مختلف داشته باشند، می‌توانند به راحتی سؤالات پیچیده‌تر را حل کنند. بنابراین، استفاده بهینه از کتاب‌های درسی می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا در آزمون تیزهوشان نهم تا دهم عملکرد خوبی داشته باشند و به نتیجه مطلوبی دست یابند.

آموزش ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم {نحوه ثبت نام }

سؤالات در آزمون تیزهوشان نهم

سؤالات استعداد تحلیلی به شیوه چهارگزینه‌ای به منظور ارزیابی توانایی تحلیل، ریشه‌یابی، طبقه‌بندی و سازمان دهی مطالب و مباحث گوناگون و سؤالات استعداد تحصیلی نیز به شیوه چهارگزینه‌ای در سطح محتوای کتاب‌های درسی، با تاکدی بر سطوح بالای شناخای، تلفیق دانش، مفاهیم و مهارت‌های ذو یا چند ماده در سی در برخی از سؤالات طراحی می‌شود. در هر یک از سؤالات، فقط یکی از گزینه‌ها که در مقایسه با سایر گزینه‌ها انتخاب مناسب‌تری است، به عنوان پاسخ صیححی سؤال می‌باشد.

توجه داشته باشید که سؤالات درس قرآن و معارف اسلامی از محتوای مشترک داوطلبان شیعه و اهل تسنن طراحی شده است و داوطبان اقلیت‌های دینی رسمی کشور باید به سؤالات مشترک اقلیت‌های دینی پاسخ دهند. همچنین توجه داشته باشید که به ازای هر پاسخ صحیح، سه نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط یک نمره منفی برای هر داوطلب در نظر گرفته می‌شود.

این آزمون با بهره گیری از منابع آزمون تیزهوشان نهم مناسب، باعث انگیزه دانش‌آموزان برای مطالعه و یادگیری مفاهیم جدید می‌شود و به آن‌ها کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را در حل مسائل تقویت کنند.

بهترین منابع برای آزمون تیزهوشان نهم به دهم

بهترین منابع برای آزمون تیزهوشان نهم به دهمعلاوه بر کتاب‌های درسی کتاب‌های زیادی وجود دارند که به عنوان بهترین کتاب‌ها برای آزمون تیزهوشان نهم به دهم شناخته می‌شوند. این کتاب‌ها شامل تمرین‌ها و مسائل چالش برانگیز و پرکاربرد در آزمون‌های تیزهوشان می‌باشد که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌های استعداد تحصیلی و تحلیلی خود را بهبود بخشند. یکی از بهترین منابع آزمون کپسول نکات طلایی و باید و نباید‌های آزمون ارائه شده توسط گروه آموزشی رهاورد می‌باشد.

۳راه قبولی در تیزهوشان+ نکاتی که تا حالا کسی بهت نگفته!

کپسول نکات طلایی گروه آموزشی رهاورد و باید و نباید‌های آزمون

کپسول نکات طلایی و باید و نباید‌های آزمون یکی از منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۳- ۱۴۰۴ می‌باشد و شامل آزمون ۲۵۳، کپسول ویتأمین، دوره کاتالیست، دوره مرور و جمع‌بندی ویژه و دوره جامع می‌باشد:

  • آزمون ۵۲۳: ۵ آزمون جامع+۲ آزمون جمع‌بندی ویژه و ۳ آزمون ۱۰۰ درصد شبیه‌سازی شده به همراه ۶ جلسه همایش تحلیل آزمون و رفع اشکال است.
  • کپسول ویتأمین: مرور روزمره نکات درسی و ارائه روزانه تست‌های تألیفی و نکته دار
  • دوره مرور و جمع‌بندی ویزه: مرور گرافیکی بعلاوه مرور مکمل و مرور درختی است.
  • دوره کاتالیست: ۱۰ جلسه آموزشی دروس استعداد تحلیلی و پیش نیاز دوره جامع است.
  • دوره جامع: شامل تدریس، تشریح، نکته و تست و کار در منزل +۶ آزمونک

مشاهدات نشان می‌دهد که ۹۷. ۵ درصد آزمون‌های ارائه شده در این دوره جامع با آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ مطابقت دارد. همچنین ۱۴۰۲ نفر در این سال در این دوره شرکت کرده و ۳۱۲ نفر آن‌ها در این آزمون قبول شده اند.

منابع فیزیکی یا الکترونیکی آمادگی آزمون تیزهوشان

مجموعه آموزشی رهاورد

به طور کلی منابع مختلفی برای آمادگی در این آزمون وجود دارد. شما می توانید از منابع فیزیکی و آنلاین استفاده کنید.هر دو نوع منبع مزایا و معایب خود را دارند. منابع چاپی ممکن است انگیزه بیشتری برای مطالعه ایجاد کنند اما منابع الکترونیکی امکان دسترسی آسان‌تر و سریع‌تر به اطلاعات را فراهم می‌کنند.

با توجه به اینکه افراد بر اساس سلیقه شخصی خود می‌توانند انتخاب کنند که از کدام نوع منبع استفاده کنند، برای موفق شدن در آزمون تیزهوشان نهم مهم است که از منابعی استفاده کنند که باعث افزایش دانش و مهارت‌های آن‌ها شود. گروه آموزشی رهاورد مفتخر به تهیه انواع منابع آموزشی می باشد. شما می توانید بهترین  منابع را از طریق همین سایت فراهم کنید.

سخن پایانی

آزمون تیزهوشان نهم یکی از مهمترین آزمون‌هایی است که برای دانش‌آموزان پایه نهم برگزار می‌شود و در آن مهارت‌ها، دانش و توانایی‌های دانش آموزان در زمینه‌های مختلف مورد سنجش قرار می‌گیرد. این آزمون با هدف شناسایی استعداد‌های برتر و توانمندان در حوزه‌های مختلف انجام می‌شود تا بتوانند به مرحله بعدی تحصیلی خود پیشرفت کنند. منابع آزمون تیزهوشان نهم علاوه بر کتاب های درسی می تواند منابع آموزشی و کمک آموزشی باشد. برای دسترسی به این منابع و اطلاع دقیق تر از آن می توانید محصولات ارائه شده در همین سایت را ببینید.

۰۲۱۶۷۵۳۸

سوالات متداول

۱- ضرایب هر یک از مواد آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم نشان دهنده چیست؟

ضریب هر درس نشان دهنده اهمیت آن درس در مجموعه امتحانی مورد نظر است.

۲- مباحث آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

سوالات این دو آزمون از دو بخش استعداد تحصیلی و تحلیلی مطرح می گردد.

۳- سوالات استعداد تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ از چه مباحثی طرح می شوند؟

مرجع این سوالات محتوی تمامی کتاب های درسی پایه نهم می باشد.

۴-چگونه بهترین منابع سوالات تیزهوشان نهم به دهم را انتخاب کنیم؟

همانطور که در این مقاله گفته شد، کتب درسی و کمک درسی به عنوان منابع اصلی برگزیده شود ولی برای آشنایی بهتر و تقویت دانش آموزان، منابعی برای هر درس در این مقاله معرفی شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *