در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

تخمین رتبه تیزهوشان

قبولی در مدارس سمپاد مستلزم کسب حداقل نمره قبولی در آزمون ورودی می‌باشد. اما سوال این است که برای قبولی در تیزهوشان باید چند درصد بزنیم؟

در چنین شرایطی شما می‌توانید از نرم افزارهای تخمین رتبه تیزهوشان استفاده کنید و یا اینکه سوالات صحیح و غلط خود را با کارنامه‌های سال‌های گذشته مطابقت دهید و بسنجید که آیا با تراز کنونی شانس قبولی خواهید داشت یا خیر. در همین راستا و به منظور راهنمایی شما از جزئیات تخمین تراز تیزهوشان، ادامه مقاله را مطالعه فرمائید.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا اطلاعات لازم در خصوص قبولی در مدارس تیزهوشان و شرکت در آزمون سمپاد را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

آزمون تیزهوشان چگونه است؟

آمادگی برای شرکت در آزمون تیزهوشانآزمون تیزهوشان در دو مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم یعنی از پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم صورت می‌گیرد. این دو آزمون در قالب های متفاوتی اجرا می‌شوند. شرکت کنندگان زمانی مجوز تحصیل در مدارس تیزهوشان را اخذ می‌کنند که حداقل نمره قبولی را در آزمون ورودی کسب کنند.

جایگاه و سطح علمی مدارس تیزهوشان بر هیچ‌کس پوشیده نیست؛ از همین‌رو قبولی در این مدارس برای بسیاری از دانش‌آموزان و همچنین اولیا آنها حائز اهمیت است. بدلیل اینکه آزمون ورودی مدارس سمپاد از نمره منفی برخوردار است، درصد های دانش‌آموزان با سایرین تفاوت هایی را دارد.

برای قبولی در آزمون تیزهوشان باید چند درصد بزنیم؟ متقاضیان پس از شرکت در آزمون در تلاش‌اند تا با محاسبه تراز لازم برای قبولی در تیزهوشان، خیال خود را از بابت قبولی راحت کنند؛ اما این موضوع کار چندان راحتی نبوده و معمولاً با استفاده از نرم‌افزار های تخمین رتبه تیزهوشان امکان پذیر خواهد بود.

این نکته را باید عنوان کرد که آزمون ورودی مدارس تیزهوشان کشوری است و سوالات در سراسر کشور یکسان و مشابه خواهد بود؛ اما قبولی شما در میان شرکت کنندگان هم استانی خود سنجیده خواهد شد. هر چه تراز شما بالاتر باشد بالطبع از رتبه بهتری بهره‌مند می‌شوید. محاسبه تراز لازم برای قبولی تیزهوشان کار آسانی است و شما براحتی با استفاده از نرم افزارهای تخمین تراز می توانید این کار را انجام دهید.

۳راه قبولی در تیزهوشان+ نکاتی که تا حالا کسی بهت نگفته!.

محاسبه و تخمین رتبه تیزهوشان

محاسبه و تخمین رتبه تیزهوشاناطلاع از حداقل نمره قبولی در آزمون تیزهوشان این امکان را به شما می‌دهد که پس از گذراندن آزمون ورودی استرس و فشار کمتری داشته باشید و به یک آرامش ذهنی مطلوب برسید. یکی از روش هایی که شما مطلع خواهید شد که آیا قبول می‌شوید یا خیر، مطابقت دادن کارنامه خود با شرکت‌کنندگان دوره های گذشته است؛

به گونه‌ای که هرچه سوالات صحیح و غلط و همچنین تراز شما مشابه با دانش‌آموزان پذیرفته شده دوره های قبل باشد، شانس قبولی شما بیشتر خواهد بود. با استفاده از این روش می توانید تخمین رتبه تیزهوشان را براحتی انجام بدهیم.همچنین،برای محاسبه تراز آزمون تیزهوشان، ابتدا باید امتیاز های کسب شده توسط دانش آموز در هر یک از دروس جمع آوری و میانگین آن حساب شود و نسبت به بالاترین میانگین وزن شده در آن آزمون سنجیده و در ۸۰۰۰ ضرب شود. روابطی که اشاره شد بعلاوه ضرب معدل موثر ضرب در صد و با کمک آن تراز محاسبه می شود.

تراز معمولا به صورت درصد اعلام می­شود و به این ترتیب دانش آموز می­تواند میزان موفقیت و عملکرد خود را در این آزمون ارزیابی کند.در مجموع حداقل تراز قبولی تیزهوشان سطح استعداد و هوش دانش آموز در زمینه­های مختلف را نشان می دهد.

ممکن است محاسبه فوق برای شما سخت باشد اما می توانید با کمک ابزارهای محاسبه آنلاین تراز این کار را برای خود آسان کنید. شما می توانید  در آزمون های سال قبل تیزهوشان شرکت کنید و تراز کسب شده خود را محاسبه کنید و یا می توانید برای راهنمایی بیشتر با ما ارتباط برقرار کنید.

آموزش ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم {نحوه ثبت نام }

نکات مهم در محاسبه تراز لازم برای قبولی تیزهوشان

مدارس تیزهوشاندر نظر داشته باشید که هر ساله معیار های سنجش و قبولی متقاضیان دچار تغیبراتی خواهد شد. این معیارها در مواردی همچون تعداد شرکت‌کنندگان، ظرفیت مدارس و چگونگی عملکرد دانش‌آموزان خلاصه می‌شود. بنابراین این امکان وجود دارد که تزار‌های قبولی تفاوت هایی داشته باشند.

کمک گرفتن از اساتید و مشاورانی که در این زمینه فعالیت دارند، بدون تردید می‌تواند کمک کننده باشد؛ چراکه این افراد با شرایط آزمون آشنایی دارند.تخمین رتبه تیزهوشان می‌تواند از جهات مختلفی مفید باشد؛ اما زمانی که متقاضی مشغول مطالعه و آماده کردن خود برای آزمون ورودی است، اکثر زمان خود را صرف تعیین و تخمین تراز خود کند، بدون‌شک آسیب می‌بیند.

زمانی استفاده از نرم افزارها و یا چک کردن کارنامه دوره های قبل مفید واقع می‌شود که باعث رفع استرس و سرکوب تنش های روانی شود؛ استفاده بیش از اندازه می‌تواند اثر منفی بر دانش‌آموز داشته باشد.

به آخرین نمره قبولی تیزهوشان، کف نمره قبولی می‌گویند. این نمره هر ساله متغیر بوده و از عدد مشخصی برخوردار نیست. عده‌ای بر این باورند که مدارس برتر در این زمینه یعنی مدارسی که بالاترین کف نمره قبولی را دارند در تهران‌ می‌باشند. لازم به ذکر است بدانید این یک عقیده اشتباه و غلط است؛ چراکه هر ساله این عدد تغییر می‌کند و مختص به استان خاصی نیست.

ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ ( تعداد شرکت کننده )

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به بررسی تخمین رتبه تیزهوشان و حداقل نمره قبولی در آزمون تیزهوشان بپردازیم.این آزمون هر ساله در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم اجرا می‌شود. سوالات آن کشوری و مشابه یکدیگر است، اما سنجش و ارزیابی شما با شرکت‌کنندگان هم استانی خود صورت می‌گیرد.

موضوعی که برای خیلی از دانش‌آموزان دارای اهمیت است، چگونگی تخمین تراز و پی بردن به نتیجه آزمون می‌باشد. از همین رو شما متقاضیان عزیز می‌توانید از راه های مختلفی نظیر کمک گرفتن از نرم افزار های تخمین رتبه و یا مراجعه به مشاوران از نتیجه عملکرد خود مطلع شوید.توصیه می‌شود از استفاده بیش ازحدِ نرم افزارهای تخمین رتبه اجتناب کنید؛ چراکه می‌توانند اثری منفی بر دانش‌آموز داشته باشند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *