در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

هوش تصویری تیزهوشان چیست؟

یکی از مباحث مهم آزمون تیزهوشان هوش تصویری تیزهوشان می باشد. هوش تصویری تیزهوشان چیست؟ دانش آموزانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند باید بر مباحث هوش تصویری تسلط داشته باشند. آزمون هوش تصویری تیزهوشان از مجموعه اقداماتی است که دانش آموزان برای ارتقا این هوش می توانند استفاده می شود.این سوالات به منظور ارزیابی قدرت ذهنی دانش آموزان طراحی می شود. اگر قصد دسترسی به این سوالات و منابع جامع قبولی در آزمون تیزهوشان را دارید می توانید از طریق همین سایت اقدام کنید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا اطلاعات لازم در خصوص قبولی در مدارس تیزهوشان و شرکت در آزمون سمپاد را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

ویژگی افرادی که هوش تصویری بالایی دارند؟

هوش تصویری تیزهوشان چیست؟ آیا فکر می کنید که هوش تصویری بالایی دارید و در رسته افراد تیزهوش قرار گرفته اید؟ بیایید بیشتر با ویژگی این افراد آشنا شویم؛افرادی که دارای هوش تصویری بالایی هستند:

 • مهارت بالایی در حل انواع پازل های سخت دارند.
 • توانایی خوبی در ثبت عکس های خوب دارند.
 • علاقه شدیدی به هنر، نقاشی، طراحی، مجسمه سازی دارند.
 • در خواندن نقشه ها و جهت یابی توانمند هستند.
 • ایده های جذابی در ذهن دارند و به شکل بصری و گرافیکی به نمایش می گذارند.
 • افرادی که هوش تصویری بالایی دارند خواندن و نوشتن را دوست دارند

اگر ویژگی های فوق را ندارید اصلا جای نگرانی نیست. زیرا بخشی از هوش تصویری تیزهوشان اکتسابی است و می توان آن را بهبود ببخشید.ویژگی افرادی که هوش تصویری بالایی دارند

هوش کلامی تیزهوشان چیست + { تقویت هوش کلامی}

هوش تصویری تیزهوشان

حتما بارها شنیده اید که افراد باهوش دارای قدرت ذهنی قوی ای هستند. واقعا هوش تصویری تیزهوشان چیست؟ هوش تصویر تیزهوشان نشان دهنده استعداد آن ها در فهم و تجزیه و تحلیل تصاویر و اطلاعات بصری می باشد.افراد با هوش با قدر تصویری بالا، قادرند به راحتی الگوها و ارتباطات بین اجزای تصویر را تشخیص داده و از آنها برای حل مسائل و پیش‌بینی رویدادها استفاده کنند. این افراد معمولاً استعداد خوبی در زمینه‌هایی مانند هنر، طراحی، ریاضیات و علوم کامپیوتر دارند و می‌توانند به خوبی در شغل‌های مرتبط با تحلیل تصاویر، طراحی و تولید محتوا علمی و هنری عمل کنند. این افراد معمولاً به دلیل توانایی‌های خاص خود، در جامعه شناخته شده و مورد توجه قرار می‌گیرند.هوش تصویری تیزهوشان

از این رو برای قبولی در آزمون تیزهوشان مجموعه سوالاتی تحت عنوات هوش تصویری طراحی می شود. اگر قصد دارید با مجموعه سوالات هوش تصویری برای پذیرش در آزمون تیزهوشان آشنا شوید  می توانید از محصولات مجموعه پرتو رهاورد از قبیل کتاب های کمک آموزشی تیزهوشان و یا کلاس های مختلفی که در این مجموعه برای هوش تصویر تیزهوشان برنامه ریزی شده است، شرکت کنید.

سهمیه تیزهوشان در کنکور [تاثیر مدارس تیزهوشان در کنکور ]

 طراحی یک برنامه آموزشی برای تقویت هوش تصویری در دانش‌آموزان با استفاده از بازی‌های آموزشی

مدارس تیزهوشانتا اینجا سعی کردیم به سوال مرتبط به اینکه هوش تصویری تیزهوشان چیست پاسخ دهیم حال بیایید راه کارهایی برای تقویت این هوش ارائه کنیم. یکی از روش‌های موثر برای تقویت هوش تصویری در دانش‌آموزان استفاده از بازی‌های آموزشی می‌باشد. این بازی‌ها می‌توانند شامل تمرین‌هایی باشند که به دانش‌آموزان کمک کنند تا الگوها و تصاویر را بهتر شناسایی کنند و از آن‌ها استفاده کنند. همچنین، این بازی‌ها می‌توانند انگیزه دانش‌آموزان را افزایش دهند و آن‌ها را به تمرین و یادگیری تشویق کنند. بازی‌های آموزشی می‌توانند به دانش‌آموزان کمک کنند تا مهارت‌های هوش تصویری خود را بهبود بخشند و این مهارت‌ها را در زندگی روزمره خود استفاده کنند.

این تمرین‌ها می‌توانند شامل فعالیت‌های گروهی، مسابقات یا تمرین‌های عملی باشند که به دانش‌آموزان کمک کنند تا تصاویر را بهتر درک کنند و از آن‌ها استفاده کنند و هوش تصویری خود را تقویت کنند. تمرین‌های تعاملی می‌توانند به دانش‌آموزان کمک کنند تا مهارت‌های هوش تصویری خود را تقویت کنند و در مواقع مختلف از آن‌ها استفاده کنند. به طور کلی، طراحی یک برنامه آموزشی برای تقویت هوش تصویری با استفاده از بازی‌های آموزشی و تمرین‌های تعاملی می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا این مهارت مهم را بهبود بخشند و در زندگی خود موفق‌تر باشند.

ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ ( تعداد شرکت کننده )

اندازه‌گیری هوش تصویری تیزهوشان و ارائه بازخورد‌های مفید برای بهبود آن

برای اندازه‌گیری هوش تصویری تیزهوشان، آزمون‌هایی طراحی شده‌اند که از طریق سوالات و وظایف تصویری، توانایی شناسایی، تفسیر و حل مسائل بصری را اندازه‌گیری می‌کنند. آزمون ها و سوالات هوش تصویری تیزهوشان چیست. این آزمون‌ها معمولاً شامل سوالاتی همچون تشخیص الگوها، ترکیب شکل‌ها، حل مسائل هندسی و تصمیم‌گیری بصری هستند.

پس از انجام آزمون، بازخورد‌های مفید به افراد ارائه می‌شود که نقاط قوت و ضعف آنها را نشان می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا در زمینه بهبود هوش تصویری خود تلاش کنند. این بازخورد‌ها می‌توانند شامل راهنمایی‌هایی برای افزایش تمرکز و دقت، تمرین‌های افزایش دقت و سرعت شناسایی الگوها و همچنین تمرین‌های تقویت حافظه بصری باشند. به این ترتیب، افراد می‌توانند با استفاده از آزمون‌های و بازخورد‌های مناسب، هوش تصویری خود را بهبود بخشند و در عین حال توانایی‌های بصری خود را تقویت کنند.راه کارهای تقویت هوش تصویری تیزهوشان

راه کارهای تقویت هوش تصویری تیزهوشان

در ادامه راه کارهایی برای تقویت هوش تصویری تیزهوشان ارائه می شود:

 • تصویرسازی ذهنی انجام دهید: تصویر سازی به این صورت است که در غیاب اشیا و محیط پیرامون بتوانیددنیا را ببینید و ان را تجسم کنید. در واقع وقتی تجسم ذهنی انجام می دهید، هوش تصویری مغزتان را تقویت می کنید.
 • پانتومیم بازی کنید: هر چند پانتومیم بازی کردن یکی از تفریحات جالب در دورهمی های خانوادگی است اما براحتی می توانید از این تمرینها برای تقویت هوش تصویری استفاده کنید.در این بازی بدون صحبت کردن سعی می کنید تا مفاهیمی را به زبان بدنتان به مخاطب انتقال دهید.
 • از گرافیک های کامپیوتری استفاده کنید. انجام کارهای گرافیکی بسیار به ارتقا این نوع هوش کمک می کند.
 • نقشه خانه یا یک فضای آشنا را ترسیم کنید.
 • برای نوشته های خود یا دیگران نقاشی بکشید و یا تصاویری طراحی کنید.
 • از نمونه سوالات طراحی شده توسط گروه پرتو رهاورد استفاده کنید. در این مجموعه بهترین منابع تقویت حافظه و هوش تصویری موجود است. برای دسترسی به آنها فقط کافی است با مشاوران آموزشی تیزهوشان از طریق تماس با ما در سایت پرتو رهاورد ارتباط برقرار کنید.

جمع بندی

ما در این مقاله تلاش کردیم اطلاعات جامعی در رابطه با هوش تصویری تیزهوشان چیست، ارائه کنیم. اگر قصد شرکت در آزمون تیزهوشان دارید با استفاده از بسته های آموزشی و کمک آموزشی که در مجموعه آموزشی پرتو رهاورد آماده شده است می توانید این توانایی خود را ارتقا ببخشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی بیشتر با منابع آزمون تیزهوشان محصولات سایت را ببینید و یا با مشاوران ما در ارتباط باشید.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *