در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

سهمیه تیزهوشان در کنکور

در سالیان اخیر ویژگی مشترکی میان اکثر رتبه برتر‌های کنکور مطرح بوده و آن هم تحصیل در مدارس تیزهوشان است. این مدارس با ارائه خدمات و امکانات فوق‌العاده، داشتن اساتید مجرب و فرهیخته و کیفیت بالای آموزش، سهم به سزایی را در قبولی دانش‌آموزان در کنکور داشته‌اند.

سوالی که ممکن است ذهن خیلی از افراد را درگیر کند، این است که سهمیه تیزهوشان در کنکور به چه صورت است؟بررسی جزئیات این موضوع می‌تواند به این سوال پاسخ دهد؛ با خواندن این مقاله به این درک خواهید رسید که مدارس تیزهوشان چه تأثیری در کنکور و قبولی دانش‌آموزان دارند.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا اطلاعات لازم در خصوص قبولی در مدارس تیزهوشان و شرکت در آزمون سمپاد را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

آیا افرادی که در مدارس تیزهوشان درس خوانده اند در کنکور سهمیه دارند؟

آیا افرادی که در مدارس تیزهوشان درس خوانده اند در کنکور سهمیه دارندهمان‌طور که پیش تر اشاره کردیم، آمارها بیانگر نقش اساسی مدارس تیزهوشان در قبولی دانش‌آموزان می‌باشد. وجه تمایز مدارس تیزهوشان نسبت به سایر مدارس کشور، برگزاری کلاس‌های فوق برنامه همراه با بکارگیری اساتید با تجربه است. در نظر داشته باشید که ویژگی های مدارس سمپاد به این موارد ختم نشده و مواردی همچون محیط بسیار مطلوب و کیفیت آموزشی بالا از دیگر خصوصیات این مدارس هستند.

سهمیه تیزهوشان در کنکور صفر می باشد. یعنی محصلانی که در مدارس تیزهوشان مشغول به تحصیل هستند از سهمیه خاصی برخوردار نخواهند بود و درس خواندن در این مدارس هیچ نقشی  در سهمیه دانش‌آموزان ندارد؛ به نوعی می‌توان این‌گونه بیان کرد که امتیاز مجزایی به این افراد تعلق نخواهد گرفت، اما از جهات مختلف می‌تواند در قبولی دانش‌آموزان مؤثر واقع گردد.

۳راه قبولی در تیزهوشان+ نکاتی که تا حالا کسی بهت نگفته!.

مدارس سمپاد و قبولی در کنکور

قبل از هرچیز باید بدانید عامل اصلی که موجب موفقیت و نتیجه‌گرفتن در کنکور می‌شود، خود فرد است؛ بنابراین تحصیل در مدارس سمپاد به تنهایی نمی‌تواند خود عاملی برای پیشرفت و قبولی در کنکور باشد. اما این مدارس ویژگی هایی دارند که قبولی در کنکور را تسهیل می بخشند. یک جو رقابتی در مدارس سمپاد سبب ترغیب دانش‌آموزان خواهد شد؛ همین موضوع خود می‌تواند یکی از عوامل موفقیت تیزهوشان در کنکور باشد.روند رو به رشد مدارس تیزهوشان در قبولی افراد به این چند عامل بستگی نداشته و موارد دیگری در این موضوع نقش دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.مدارس سمپاد و قبولی در کنکور

همان‌طور که در بالا ذکر شد سهمیه تیزهوشان در کنکور صفر می باشد. دانش آموزان می‌توانند اسباب رسیدن به قبولی در کنکور را یا بطور مستقیم و یا غیر مستقیم فراهم کنند.یکی دیگر از این عوامل، برنامه ریزی حساب شده و دقیق مدارس تیزهوشان برای دانش‌آموزان است؛ واقعیت این است که این امر سبب ایجاد نظم بیشتر و همچنین تحریک بیشتر دانش‌آموزان به مطالعه بیشتر می‌شود. طراحی چنین برنامه‌ای به داوطلب یاد می‌دهد که در موقعیت‌ها و شرایط مختلف از برنامه خود فاصله نگیرد و نسبت به آن مسئولیت پذیر باشد. این موضوع در آمادگی فرد تاثیر فراوانی خواهد داشت.

در مدارس سمپاد منابع درسی یکسان و سراسری خواهد بود با این تفاوت که در مدارس تیزهوشان از کتاب های مکمل دیگری استفاده می‌کنند و دانش‌آموزان موظف به یادگیری این کتب می‌باشد.از سوی دیگر سخت گیری اساتید و کادر مدارس تیزهوشان خود عاملی در پیشرفت دانش‌آموزان خواهد بود؛ به طوری که افراد با روند رو به کاهش و اخذ معدل پایین، از مدرسه اخراج می‌شوند.پرورش دانش‌آموزان در چنین فضایی بدون شک باعث می‌شود تا داوطلب سمپادی از روحیه و انگیزه بالاتری برخوردار باشد.

ظرفیت مدارس تیزهوشان تهران ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ ( تعداد شرکت کننده )

سهمیه تیزهوشان در کنکور

مدارس تیزهوشانتیزهوشان در کنکور همه ساله نقش پر رنگی داشته اند به طوری که جایگاه اکثر رتبه برترها به مدارس تیزهوشان اختصاص داده می‌شود. یکی از دلایلی که باعث محبوبیت هر چه بیشتر این مدارس می‌شود همین موضوع نیز می‌باشد؛ چراکه دانش‌آموزان بر این باورند که اگر در مدارس تیزهوشان مشغول به تحصیل شوند قطعا به اهداف و رویا های خود خواهند رسید.

تمامی این موارد باعث می‌شود تا مدارس سمپاد نسبت به دیگر مدارس کشور جلوه و نمای دیگری در ذهن دانش‌آموزان و خانواده آن‌ها تداعی کند.این تعداد قبولی در کنکور اغلب این سوال را مطرح می‌کند که آیا واقعاً مدارس تیزهوشان از سهمیه‌ای برخوردار نیستند؟ با توجه به گفته های بالا بدون تردید جواب این سوال خیر است و اعتقاد به اینکه سهمیه تیزهوشان در کنکور  وجود دارد اساساً باوری غلط و اشتباه است.

در شرایط کنونی و با تصویب قطعی تاثیر معدل در کنکور رقابت در بین محصلان سمپادی از پیش بیشتر شده و همگی در تلاش‌اند تا با کسب معدل و نمرات بالا جایگاه بهتری برای خود به ارمغان بیاورند.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی تاثیر مدارس تیزهوشان در کنکور پرداخته شد.  همانطور که ملاحظه شد دانش آموزانی که در مدارس تیزهوشان درس خوانده اند سهمیه خاصی در کنکور ندارد. این افراد به دلیل اینکه در مدرسه تلاش بیشتری کرده اند و همچنین از بهره هوشی بالاتری برخوردارند درصد بیشتر رتبه های برتر کنکور را به خود اختصاص داده اند.

در صورتی که شما در این دسته از دانش اموزان جا نگرفته اید جای هیچ نگرانی نیست. زیرا با منابع و راهکارهایی که گروه آموزشی رهاورد در اختیار شما قرار می دهد می توانید رتبه های برتر در کنکور کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *