در سایت PRS اینترنت مصرفی کاربران در دوره‌های آنلاین نیم بها محاسبه می‌شود
0
02167538

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

مدارس نمونه دولتی به عنوان مراکزی آموزشی شناخته می‌شوند که به طور تخصصی به پرورش دانش‌آموزان با استعداد و خلاق می‌پردازند. این مدارس با ارائه برنامه‌های درسی پیشرفته‌تر، فرصت‌های منحصر به فردی را برای یادگیری و رشد دانش‌آموزان فراهم می‌کنند. ثبت نام در مدارس نمونه دولتی مزایای متعددی را برای دانش‌آموزان به ارمغان می‌آورد. ما در این مقاله به بررسی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۳ (آموزش جامع) می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر  درادامه مطلب همراه ما باشید.

گروه آموزشی رهاورد آماده است تا اطلاعات لازم در خصوص قبولی در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و شرکت در آزمون  را در اختیار داوطلبان گذاشته و آن ها را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۳

در هر سال برای ورود به مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۳برگزار می‌شود. دانش‌آموزان واجد شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی می‌توانند در زمان تعیین شده به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی my.medu.ir مراجعه و آن را دریافت کنند. دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد. اخبار مرتبط با انتشار این دفترچه را از راه‌های ارتباطی روبیکا، تلگرام، اینستاگرام و آپارات و همچنین سایت گروه آموزشی رهاورد جستجو کنید.

تیزهوشان یا نمونه دولتی کدام بهتر است( مزایا و معایب آنها)

دستور العمل ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی پایه دهم

دستور العمل ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی پایه دهمبعضی از شرایط ثبت نام به صورت زیر است:

  • تابعیت ایرانی داشته باشید.
  • در پایه نهم مشغول به تحصیل باشید.
  • در زمان مشخص اقدام به ثبت نام در تیزهوشان کنید.
  • کسب حداقل معدل کتی ۱۷ در ارزشیابی پایانی نوبت دوم برای فارغ التحصیلات نهم است.
  • رقابت علمی در آزمون ورودی دبیرستان های نمونه ذولتی بین دانش آموزان همان منطقه می باشد.
  • اساسمی مدارس، ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی و همچنین عناوین رشته های تحصیلی در دفترچه آزمون مدارس نمونه دولتی درج می شود.
  • هر داوطلب می تواند صرفا یک واحد آموزشی نمونه دولتی و یک رشته تحصیلی را انتخاب نماید.
  • دانش آموزان عشایری در هر منطقه ای می توانند در آزمون شرکت کنند.
  • کلیه دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ و با افرادی که پایه نهم خود را در سال های تحصیلی قبل گذرانده اند با داشتن شرط سنی مجلز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هستند.

محل و زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی

محل و زمان برگزاری آزمون نمونه دولتیآزمون نمونه دولتی یکی از مهم‌ترین آزمون‌های ورودی برای ورود به دوره دبیرستان است که هر ساله در اوایل بهار برگزار می‌شود. زمان برگزاری این آزمون معمولاً در فصل بهار یا اوایل تابستان است، به دلیل آنکه دانش‌آموزان پس از پایان ترم دوم در مدارس ابتدایی، باید آماده‌سازی خود را برای ورود به دبیرستان آغاز کنند. این آزمون برای دانش‌آموزانی که علاقه‌مند به تحصیل در مدارس برتر و پیشرفته هستند، بسیار مهم است و می‌تواند به آنها کمک کند تا  به مدارس مورد نظرشان وارد شوند.

محل برگزاری آزمون نمونه دولتی نهم نیز معمولاً در مدارس و مراکز آموزشی برتر شهرهای مختلف برگزار می‌شود. این محل‌ها با داشتن امکانات و تجهیزات مناسب برای برگزاری آزمون‌های بزرگ و مهم مانند آزمون نمونه دولتی، انتخاب مناسبی برای برگزاری این آزمون هستند. این محل‌ها برای اطمینان از صحت انجام آزمون و رعایت تمامی شرایط و قوانین مربوط به آن، با دقت انتخاب می‌شوند.

لیست بهترین مدارس نمونه دولتی تهران ۱۴۰۳

نحو ثبت نام آزمون نمونه دولتی

برای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، دانش‌آموزان باید ابتدا به سایت مربوطه مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنند. اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، محل تولد و تاریخ تولد از اطلاعاتی است که برای ثبت نام لازم است. همچنین دانش‌آموزان باید یک شماره تلفن همراه معتبر و یک ایمیل فعال داشته باشند تا بتوانند از آخرین اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به آزمون مطلع شوند.

پس از تکمیل اطلاعات مورد نیاز، دانش‌آموزان باید هزینه ثبت نام را پرداخت کنند. پس از پرداخت هزینه، یک شماره پیگیری برای آن‌ها صادر خواهد شد که باید آن را حتما نگهداری کنند. در نهایت، برای تکمیل ثبت نام، دانش‌آموزان باید یک عکس رنگی از خود بارگذاری کنند. پس از اتمام این مراحل، دانش‌آموزان به آزمون مربوطه دعوت خواهند شد و می‌توانند در رقابت برای ورود به مدارس نمونه دولتی شرکت کنند.

امکانات مدارس نمونه دولتی [مزایا و معایب  نمونه دولتی]

ورود به مدارس نمونه دولتی

ورود به مدارس نمونه دولتی برای دانش‌آموزانی که استعداد و توانایی‌های بالایی دارند، امکان‌پذیر است. این مدارس به منظور توسعه استعدادهای فردی و ارتقاء سطح علمی و دانشی دانش‌آموزان تأسیس شده‌اند. برخلاف مدارس عادی، در مدارس نمونه دولتی برنامه‌های آموزشی بسیار سخت و پیشرفته‌ای وجود دارد که برای دانش‌آموزانی که وارد این مدارس می‌شوند، چالش‌های جدیدی ایجاد می‌کند.

در مدارس نمونه دولتی، دانش‌آموزان با محیطی پرانرژی و فرصت‌های منحصر به فرد برخوردار هستند. این مدارس علاوه بر ارائه برنامه‌های آموزشی پیشرفته، امکانات و تجهیزات آموزشی بسیار عالی دارند که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا استعدادهای خود را کشف و توسعه دهند. همچنین، تعامل با دانش‌آموزان با استعداد و دانش‌آموزانی با انگیزه مشابه، این دانش‌آموزان را به تلاش برای رسیدن به بالاترین سطوح علمی و دانشی ترغیب می‌کند. به طور کلی، ورود به مدارس نمونه دولتی فرصتی برای دانش‌آموزان با استعداد است تا بهترین نکات آموزشی را دریافت کرده و به پیشرفت و موفقیت در زندگی خود دست یابند. این مدارس سختگیری مدارس تیزهوشان را ندارد و دانش آموزان پایه دهم را برای کنکور آماده می کند.

جمع بندی

در این مقاله تلاش شد اطلاعات جامعی در رابطه با ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۳ ارائه شود. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید می توانید از راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما اشاره شده است با ما در تماس باشید.

۰۲۱۶۷۵۳۸ 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *